Bezlopatkový ventilátor zaujme každého

Pro ty, co mají rádi technické vymoženosti, vzhledné, moderní a především praktické vybavení domácnosti, máme dobrou zprávu. Teplé dny přežijete bez nevzhledných plastových větráků s velkou bílou krycí mřížkou. Nyní „frčí“ bezlopatkové ventilátory, často přezdívané jako neviditelné ventilátory. Co umí, jak fungují a kolik stojí?

Funkce a vlastnosti bezlopatkového ventilátoru

Asi tou nejdůležitější vlastností bezlopatkového ventilátoru je schopnost upoutat. Jedná se o designově velmi zdařilý kousek, u kterého prakticky nikdo netuší, co by to mohlo vlastně být a k čemu to slouží. Když pak zvědavcům sdělíte, že se jedná o ventilátor, jistě vám neuvěří. A proč by vám taky měli věřit, když tam nejsou žádné vrtule, které by pohyb vzduchu vyvolávaly?

Krom toho, že oproti klasickým větrákům vypadají mnohem lépe, jsou také bezpečnější. Absence rychle rotujících lopatek vylučuje riziko poranění dětí, nebo domácích mazlíčků. Bezlopatkové ventilátory se také mohou chlubit jednodušší údržbou a čištěním. I přes to vše dokážou všechno ostatní, co klasické ventilátory – nastavení úhlu proudění vzduchu, oscilace a regulace výkonu. Ovšem regulace výkonu je také trochu vyspělejší. Na bezlopatkových ventilátorech nevolíte pouze mezi 3-5 předem nastavenými režimy, ale k dispozici máte plynulou regulaci.

Jak to vlastně funguje? Jaký je princip bezlopatkového ventilátoru?

Pro někoho může být záhadou, jak takový ventilátor vlastně funguje, nicméně jedná se jako vždy o fyzikální principy. Tvrzení, že se jedná o bezlopatkový ventilátor není až tak pravdivé. Lopatky v tomto ventilátoru opravdu jsou, ale jsou skryté uvnitř těla ventilátoru. Vzduch je nasáván v podstavci ventilátoru a následně vyfukován po obvodu prstence. Prstenec má speciální aerodynamický tvar, který zaručí, že při proudění vzduchu z výustky prstence se do pohybu dostane nejen vzduch za ventilátorem, ale i před ním. Výrobce udává, že tok vzduchu se znásobí až 15x.

Teplovzdušné ventilátory

Kdo je zimomřivý, ocení teplovzdušné ventilátory. Ventilátory v sobě mají zabudované topné těleso s příkonem okolo 2 000 W a jsou schopny foukat vzduch o teplotě 35 – 40 °C. Teplotu i intenzitu proudění vzduchu je možné regulovat plynule dálkovým ovládáním. Některé z ventilátoru mají i šikovnou funkci usměrnění proudu teplého vzduchu. Vybrat si tak můžete režim se silným proudem vzduchu s dlouhým dosahem na určené místo (například pokud jste sám/sama doma), a nebo režim se širokou projekcí promíchávající okolní vzduch (například pokud je vás v místnosti víc na různých místech).

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Bezlopatkový ventilátor se zvlhčovačem vzduchu

Pokud špatně snášíte suchý vzduch v místnosti, možná se vám zalíbí bezlopatkový ventilátor se zvlhčovačem vzduchu. Některé z ventilátorů vodu ze zásobníku vystavují ultrafialovému světlu, čím dojde k vyhubení 99,9 % bakterií a samotné zvlhčování je tak hygienicky nezávadné. Stejně jako teplovzdušné ventilátory je i ventilátor se zvlhčovačem vzduchu ovládám dálkovým ovladačem.

Cena bezlopatkového ventilátoru

Přejete-li si bezlopatkový ventilátor do domu, nebo do bytu, počítejte s řádově vyšší cenou oproti klasickému ventilátoru. Zatímco klasický ventilátor zakoupíte již od 200 Kč, cena bezlopatkového ventilátoru se pohybuje v rozmezí 7 000 – 15 000,- v závislosti na zvoleném modelu. Cena je sice poměrně vysoká na to, že se jedná o ventilátor, ovšem jedná se o nadstandardní designovou technickou vymoženost s výbornými užitnými vlastnostmi.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů