Kde hledat byty k pronájmu v Brně? | stavimbydlim.cz
Home Reklamní článek Kde hledat byty k pronájmu v Brně, jestliže nabídka stále pokulhává za poptávkou? Vaše šance mohou zvýšit i 2 nové čtvrti, jejichž výstavba brzy započne

Kde hledat byty k pronájmu v Brně, jestliže nabídka stále pokulhává za poptávkou? Vaše šance mohou zvýšit i 2 nové čtvrti, jejichž výstavba brzy započne

0

Kde hledat byty k pronájmu v Brně, když poptávka po nich dlouhodobě převyšuje nabídku? Víte, na jaké ceny se v jihomoravské metropoli připravit a slyšeli jste alespoň o některých bytových projektech, které jsou ve fázi příprav, a které by mohly již brzy situaci s bydlením ve městě vylepšit? Že ne?

Kde hledat byty k pronájmu, když současné možnosti města nestačí?

Brno je bezesporu po všech stránkách atraktivním místem pro život, přesto se i tady nějaký ten nedostatek najde. Jednou z největších vad na kráse je pak jistě snižující se dostupnost vlastního bydlení, která však neklesá pouze tady, nýbrž v celé České republice. Pokud si nemůžete pořídit něco svého, hledáte logicky alespoň pronájem. Nájmy jsou potom dík rostoucí poptávce hnány do nebývalých výšek. Stojí za tím i mimořádný zájem nově příchozích obyvatel. Nalezení solidního bytu, který si budete moci pronajmout za rozumnou částku, se tak může snadno proměnit v běh na dlouhou trať. Týká se to nejenom města samotného, ale i velké části Jihomoravského kraje, což ostatně potvrzuje i údaj z přiložené tabulky.

Kraje s nejvyšším průměrným nájemným

KrajVýše nájmu (průměrný byt o 65 m2)
Praha19 000 Kč
Jihomoravský14 200 Kč
Středočeský12 000 Kč
Královéhradecký11 750 Kč
Olomoucký11 200 Kč
Plzeňský10 700 Kč

Nové byty Brno

Nové byty už jenom v aukci?

Míru poptávky po bydlení a s ní související šroubování cen až do závratných výšek názorně ilustruje situace okolo jednoho z nových projektů, který pod názvem „Neumanka“ čeká ve městě na svoje dokončení. Zájem o nové byty zde byl tak velký, že se developer rozhodl využít situace a neprodávat je obvyklým způsobem. Místo toho je zařadí do vůbec první elektronické aukce tohoto typu, která se v Brně uskuteční. Proběhne nejspíše v prosinci a úspěch budou tedy slavit pouze ti zájemci, kteří nabídnou nejvyšší částku. Snad se podobný postup nestane pravidlem.

Vaše šance možná brzy stoupnou!

Při hledání pronájmu se dnes můžete setkat opravdu s nejrůznějšími překážkami či podivnými požadavky ze strany majitele. Přesto se nevzdáváte? Snažíte se, seč vám síly stačí, ale zavadit o něco solidního za přijatelnou cenu se vám stále nedaří? Nevěšte hlavu. Pokud se vám zatím nepovedlo vybrat si z toho, co Brno momentálně nabízí, můžete zkusit ještě pár měsíců počkat. Tedy samozřejmě jen v tom případě, že na stěhování příliš nespěcháte. Zdá se totiž, že trh s byty a to nepochybně i s těmi nájemními, by mohl být v dohledné době bohatší díky realizaci hned několika rozsáhlých stavebních projektů. Co se tedy ve městě chystá?

Developeři přemění 2 brněnské brownfieldy k nepoznání

Téměř vždy, když se objeví na trhu nějaký rozsáhlejší bytový projekt, je jeho část zakoupena investory z řad jednotlivců, kteří svoji nově pořízenou nemovitost hodlají dlouhodobě pronajímat. V tomto ohledu jistě nebudou výjimkou ani právě připravované projekty, které by díky své velikosti mohly nabídku tohoto typu bydlení docela slušně rozšířit.

1) JIŽNÍ CENTRUM – Obrovský brownfield, který se nachází mezi ulicemi Trnitá a Opuštěná se brzy stane zcela novou městskou čtvrtí se vším, co k tomu patří. Vzniknou zde nejenom kanceláře, různé služby, školy i školky, ale co je pro zájemce o bydlení nejpodstatnější, především nové byty. Ty by měly v budoucnu zabírat přibližně polovinu zastavěné plochy, takže jich rozhodně nebude zanedbatelné množství. Předběžně se hovoří o tom, že by zde střechu nad hlavou mohlo nalézt až 60 tisíc lidí. To je už skutečně vysoké číslo i pro takové město, jako je Brno.

2) NOVÁ ZBROJOVKANová městská část by měla vzniknout také na místě starého továrního komplexu bývalé Zbrojovky. Budou zde byty, obchody, kanceláře i různá volnočasová zařízení. Proinvestovány mají být údajně desítky miliard korun, takže i zde se vzhledem k rozsahu plánované výstavby určitě najde něco, co by vás jako zájemce o nájemní bydlení mohlo v budoucnu zaujmout.

14 tisíc měsíčně není zrovna málo

Ani pro slušně vydělávajícího člověka není jistě 14 tisícovek, které jsou dnes v Brně na uhrazení nájmu za byt střední velikosti potřeba, nijak zanedbatelná suma. Potřebujete-li sehnat bydlení hned teď, zřejmě vám nezbývá, než se s tímto faktem vyrovnat. Pokud vás ale čas příliš netlačí, zkuste přece jenom počkat, protože předpokládaný rozsah nové výstavby je natolik velký, že by při troše štěstí mohl s cenami nemovitostí konečně pohnout směrem dolů. To by se dříve či později určitě odrazilo i na výši požadovaných nájmů. Takže tu solidní šance na změnu k lepšímu přece jenom je.

Počkáte si nebo musíte vaši situaci řešit hned? A možná, že je pro vás 14 tisíc vcelku přijatelná částka, nebo není?