Pokládka zámkové dlažby od A do Z | stavimbydlim.cz

Pokládka zámkové dlažby

Zámková dlažba je v současnosti nejrozšířenější materiál pro stavbu zpevněných ploch, parkovacích stání, příjezdových cest a chodníků. Mimo to se používá také pro zhotovení podlahy na terase, v garáží a dílnách, a především pro stavbu okapových chodníků.

Pokládka zámkové dlažby
Pokládka zámkové dlažby

Zámková dlažba se vyrábí v mnoha tvarových a barevných provedeních. Její tloušťka je 40, 60, 80 a 100 mm. Pro pokládku chodníku postačí tloušťka 40 mm, na zpevněnou příjezdovou cestu pak postačí dlažba tloušťky 60 mm. Zámková dlažba tloušťky 100 mm se používá v průmyslových provozech.

Níže jsme pro vás připravili několik článků na téma zámková dlažba. Postupně Vás provedeme výběrem venkovní dlažby a navážeme návodem na pokládku zámkové dlažby. Na závěr jsou připraveny články zabývající se údržbou zámkové dlažby. Mnohdy zámkovou dlažbou prorůstá plevel a mech, ale mohou se na ní objevit i mastné olejové fleky či jiné znečištění, které je potřeba odstranit. Proto jsme pro vás připravili návody, jak toho úspěšně dosáhnout.

V článku Cena zámkové dlažby se také dozvíte, kolik stojí samotná zámková dlažba a kolik stojí pokládka zámkové dlažby, která zahrnuje skrývku ornice, přípravu podkladu pro pokládku, pokládku dlažby a její následné zhutnění a zapískování. Nechybí také cena za osazení betonových obrubníků.

Výběr zámkové dlažby

Výběr venkovní dlažby

Zatravňovací dlažba

Pokládka zámkové dlažby

Jak udělat chodník kolem domu

Pokládka zámkové dlažby svépomocí

Pokládka zámkové dlažby v 6 krocích

Jaký štěrk pod zámkovou dlažbu použít

Cena zámkové dlažby

Cena zámkové dlažby a cena pokládky zámkové dlažby

Údržba zámkové dlažby

Jak odstranit mech ze zámkové dlažby

Jak oživit zámkovou dlažbu

banner_floating_bottom
blank
Exit Popup - obecná-min