Porovnáním cenových nabídek lze ušetřit až 30 %

V posledních letech stavebnictví „kvete“ a na stavbu či rekonstrukci je třeba shánět s velkým předstihem nejen nedostatkový stavební materiál, ale také řemeslníky. Jelikož minulý rok stavebnictví prosperovalo, řemeslníci měli nabídek tolik, že je mnohdy museli odmítat, případně je odkládat i o několik měsíců. Mnoho stavebníků tak nestihlo stavbu dokončit v plánovaném termínu.

Porovnáním více nabídek ušetříte nemalé finanční prostředky. Níže v článku se podívejte na výpis cenových nabídek, které nám zaslali pokladači zámkové dlažby. Cenové nabídky se liší i o 30 %.

Vybírejte z více nabídek a ušetříte

Poptávka po pokladači zámkové dlažby ušetřila přes 13 000,-Kč
Poptávka po pokladači zámkové dlažby ušetřila přes 13 000,-Kč

Při výběru řemeslníka či stavební firmy porovnávejte vždy více cenových nabídek. Každý stavebník potvrdí, že cenové nabídky se mnohdy liší o desítky %, což při cenách stavebních prací představuje nezanedbatelnou sumu.

Osobně jsme vyzkoušeli odeslat poptávkový formulář na pokládku zámkové dlažby, a to v okolí města Brno. Kompletní znění naší poptávky je uvedeno níže.

 

Poptávka po pokladači zámkové dlažby ušetřila přes 13 000,-Kč!

Poptávám: Pokladače zámkové dlažby

Dobrý den, poptávám pokladače, který by položil zámkovou dlažbu (přírodní Parketa, výška 8 cm) na příjezdové cestě ke garáži. Délka cesty je cca 12 metrů, šířka 3,5 m. Celková výměra zámkové dlažby je tedy cca 42 m2, délka obrubníku tl. 50 mm bude cca 28 m. Podklad pro položení dlažby není připraven, poptávám kompletní práce včetně dodávky materiálu. Foto staveniště v příloze.

Místo realizace: Brno

Termín: září – listopad

Na výše uvedenou poptávku se nám během 2 dnů ozvalo celkem 8 řemeslníků a firem, které zaslaly hrubé cenové nabídky. Jejich přehled můžete vidět v tabulce.

Pořadové číslo:Cena v Kč za kompletní realizaci
145 000
246 900
354 200
442 000
548 590
651 100
755 600
849 800

Nejnižší nabídková cena za realizaci byla 42 000,-Kč a nejvyšší nabídka byla 55 600,-Kč, tedy o více jak 32 % vyšší. Odesláním nezávazné poptávky a porovnáním cenových nabídek jsme ušetřili 13 600,-Kč.

1.

Vyplňte nezávaznou poptávku v níže uvedeném formuláři. Popište, co poptáváte, koho sháníte a kdy musí být práce provedena. Vyřízení poptávky je nezávazné a zdarma.

2.

Do 24 hodin dostanete na e-mail první cenové nabídky od prověřených řemeslníků ve vašem blízkém okolí.

3.

Vyberte si řemeslníka dle vašich preferencí. Pokud se vám nebude líbit ani jedna z doručených nabídek, jednoduše odmítněte všechny.

Jak napsat poptávku?

Poptávka by každopádně měla obsahovat co nejpodrobnější popis poptávaných prací. Vždy je dobré specifikovat, co si přejete postavit, z jakého materiálu bude stavba realizovaná a především jaké bude mít rozměry. V případě domu je také vhodné specifikovat, zda bude dům podsklepený, jak bude zastřešený, kolik pater a místností bude mít apod.

Důležité je také specifikovat zvláštní skutečnosti, které mohou mít značný vliv na cenu. Například že bude stavba realizována ve svahu, nebo že se jedná o rekonstrukci památkově chráněné stavby. Tohle vše stačí pro velmi hrubý odhad, přesnou cenu vám firma/řemeslník sdělí na základě podrobnějšího popisu či projektové dokumentace.