Už jste vyzkoušeli parní mop?

Úklid je nekonečná práce, kterou děláme pořád a dokola. Jak si ale tuto činnost usnadnit? Co takhle vyzkoušet moderní metodu úklidu parním mopem? Parní mop funguje zcela jinak než mop klasický. Zapomeňte na nošení těžkého kbelíku s vodou, je na čase zkusit něco nového.

Parní mop

Základním typem parního mopu je mop ruční, který je vhodný pro dezinfekci a úklid menších předmětů. Můžeme s ním lehce čistit okna, zašlé spáry nebo třeba potahy. Parní mop nečistí pomocí chemikálií, ale pomocí horké páry, díky které dokáže zabít i bakterie a zárodky chorob, takže se jedná o vhodný způsob úklidu pro alergiky. Výhodou je to, že je velmi lehký a součástí balení jsou různé nástavce – pro různé typy povrchů.

Existují i parní čističe oken. Fungují na podobném principu, akorát jsou schopné špinavou vodu z okna hned odsát, proto se už nemusíte bát znečištěného koberce či stěn. Je velmi lehký a je k dostání i ve variantě na baterie, ale nevydrží tak dlouho (asi půl hodiny). Jsou vhodné pro veškerá okna včetně střešních, zrcadla, skleněné povrchy a automobilová skla.

Parní vysavače

Parní vysavače jsou opravdu velkým pomocníkem v domácnosti, oproti klasickým vysavačům dokáží zničit veškeré bakterie a jejich zárodky, povrch dokonale dezinfikují, a to díky principu horké páry, která je pod tlakem aplikována na povrch. Jsou vhodné na všechny povrchy v domácnosti – na dlažbu, koberce, plovoucí podlahu, čalounění jakéhokoliv typu. Samozřejmě je daleko těžší než předchozí dva typy, ovšem jeho výkon je daleko větší. Napájen je ze sítě.

Cena parních mopů a parních vysavačů

Obecně se při koupi parních mopů zaměřte na výkon a příkon a samozřejmě na tlak páry, protože čím vyšší, tím je zpravidla parní mop účinnější.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Průměrně se cena parního vysavače pohybuje mezi 4 000 až 5 000 korun. Investice se vyplatí, zvlášť pokud někdo z domácnosti trpí alergií, protože obyčejný mop ani vysavač bakterie a viry odstranit nedokáže.

Klasická mop pořídíte kolem 500 korun. Půjde o klasický ždímací mop, k čištění podlahy bude zapotřebí použít chemii, jinak se bude povrch čistit hůř. Použití je omezeno na nesavé povrchy, jako je dlažba, linoleum nebo plovoucí podlaha.

Za 800 – 900 korun pořídíte odstředivý mop, jehož výhoda je v perfektním odstředění namočené hlavice, takže se Vám jako s klasickým mopem nestane, že byste někde nakapali. Pracuje se s ním lépe, princip je ovšem úplně stejný. V tomto případě se vyplatí raději zmíněných 900 korun investovat do malého parního čističe, který je multifunkční, navíc odpadají investice do čisticích prostředků.

To samé platí o investici do obyčejného vysavače. Zamyslete se, za kolik korun byste reálně pořídili slušný vysavač a zvažte, zda by se nevyplatilo investovat do parního pomocníka, který je dosti všestranný, nepoužívá chemické čisticí prostředky a navíc spolehlivě zabíjí bakterie.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Některé parní mopy navíc pořídíte s trojúhelníkovou hlavicí, se kterou se snadno dostanete do rohu každé místnosti. Součástí každého parního mopu je i řada nástavců – jako je nástavec s návlekem na čalouněné povrchy, prodlužovací nástavec, nástavec na mytí oken a další nástavce na různé typy povrchů a pro těžko přístupná místa.

Parní mopy se velké míře nepoužívají jenom v domácnostech, ale i v ubytovacích zařízeních, restauracích a zdravotnickém prostředí. Mnoho úklidových firem se přiklonilo k tomuto způsobu úklidu, protože je daleko snadnější a účinnější než klasické metody.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů