3 tipy, jak efektivně vyhledávat nemovitosti

Sehnat dnes krásné bydlení za dobrou cenu není vůbec nic jednoduchého. Poptávka je obrovská, ale nabídek moc nepřibývá. Proto se hodí každý tip, s jehož pomocí rozšíříte pátrací sítě a objevíte nové nabídky na byty, domy či nebytové prostory k prodeji nebo pronájmu. V článku najdete doporučení, jak zvýšit své šance na objevení té správné nemovitosti.

Najděte si dobrý portál

Koupit byt či dům ve výborné lokalitě za příznivou cenu je tak trochu otázkou štěstí. Můžete tomu jít ale výrazně naproti, když si najdete správný portál s nabídkami. Prodej rodinných domů Šlapanice je ukázkou nabídek z lukrativní lokality, kde se vyplatí dlouho neotálet. Rychle se mění také nabídka bytů v Kladně.

Používejte různé vyhledávací dotazy

Říká se, že kdo hledá, ten najde. A platí to i ve světě nemovitostí. Pokud zadáte do vyhledávače správný dotaz, jako například koupím byt Český Těšín a okolí, možná narazíte na zajímavou nabídku. Ta může být zveřejněna nejenom na oficiálních portálech, ale i na nejrůznějších bazarech či sociálních sítích. S trochou důkladného a častého hledání si možná seženete skvělý pronájem kanceláří Brno nebo objevíte nový byt či dům, který se stane vaším domovem. Vhodnou strategií je nesázet všechno na jednu kartu v podobě určitého portálu, ale kombinovat více zdrojů pro pátrání. Výrazně tím zvýšíte šance, že objevíte zajímavou nemovitost.

Často kontrolujte nové nabídky

Ty nejlepší nabídky mizí opravdu rychle. Klidně i pár minut po zveřejnění se můžete dozvědět, že voláte již jako několikátý zájemce a je velmi nepravděpodobné, že se dostane zrovna na vás. Z toho důvodu je dobrou strategií sledovat přibývající nabídky několikrát denně. Na některých portálech máte navíc možnost zapnout si hlídání, kdy dostanete upozornění pokaždé, když se objeví nabídka splňující vámi zadané parametry.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů