4 důvody pro pořízení zapuštěného bazénu na zahradu

Na pořízení vlastního zahradního bazénu není nikdy pozdě. Pokud chcete svoji první koupací sezónu zahájit již příští rok, je vhodné s plánováním začít již nyní. Plánování stavby zahradního bazénu není jen tak. Čeká vás zodpovězení velkého množství otázek, které vás dovedou k optimální volbě bazénu a bazénového příslušenství. Mezi prvními dotazy se bezpochyby objeví i to, zda pořídit nadzemní, nebo zapuštěný bazén. V tomto článku bychom vám chtěli uvést 4 základní důvody, proč dát přednost zapuštěnému bazénu před nadzemním. Jaké výhody vám zapuštěný bazén nabídne?

Nejprve je třeba uvést, že bazény do země se hodí především do větších zahrad. Pokud bazén nepořizujete pouze pro zábavu dětí, ale chcete si opravdu zaplavat, zapuštěný bazén má větší nároky na plochu, zvlášť pokud jej chcete mít přístupný ze všech stran. Kromě toho jsou zapuštěné bazény po finanční stránce náročnější. Nevýhodou může být také složitější stavba bazénu, nicméně pokud stavbu neplánujete provést svépomocí, tato nevýhoda vás nijak netíží.

Tímto výčet nevýhod končí. Nyní se podíváme na zmíněné 4 výhody, které vám mohou pomoci s rozhodováním.

Vzhled zapuštěného bazénu

Zapuštěný bazén – to není jen místo pro koupání a relaxaci. Sám o sobě v mnoha případech tvoří nepostradatelnou součást zahrady. Výroba bazénů udělala za posledních pár let pořádný krok dopředu. Díky tomu v nabídce naleznete nejen ekonomické modely, ale i luxusní bazény v mnoha barevných provedeních s různými vzory. U mnoha moderních staveb jsou tak zapuštěné bazény hlavním architektonickým prvkem zahrady a elegantně doplňují její přirozené linie.

Možnost bazénového zastřešení

Pokud byste se rádi koupali i mimo hlavní koupací sezónu a přitom za ohřev vody v bazénu nemuseli šáhnout hluboko do kapsy, není od věci na bazén namontovat zastřešení bazénu. To nejenže udrží vodu v bazénu teplou, ale také chrání bazén před nečistotami, jako je například padající listí.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Oceníte také zvýšenou ochranu před pádem osob do vody, zvlášť pokud máte doma děti.

Luxusní zapuštěný bazén s bazénovým zastřešením
Luxusní zapuštěný bazén s bazénovým zastřešením

Zapuštěný bazén lze užívat komfortně

Co se týká samotného koupání, zapuštěný bazén nabízí několik benefitů. Lze jej totiž pořídit ve větších provedeních, ve kterých si můžete pohodlně zaplavat. Vybírat lze buď z typových provedení, nebo si objednat přímo bazén na míru. Libovolně si zvolíte šířku, délku, ale i hloubku bazénu.

Starší osoby nečeká přelézání bazénové hrany po chatrných schůdcích, ale jistě ocení pohodlnější vstup do bazénu po stabilních a širokých schodech. Děti naopak potěší možnost skákání do bazénu. U mnohých nadzemních bazénů toto bohužel není povoleno.

Zapuštěný bazén má delší životnost

Jak je uvedeno v úvodu článku, zapuštěný bazén je sice finančně nákladnější, na druhou stranu má delší životnost a bude vám dělat radost mnohem déle. Nadzemní bazény jsou vystaveny povětrnostním podmínkám, které výrazně zkracují životnost konstrukce bazénu i jeho příslušenství. Kromě toho konstrukce nadzemních bazénů jsou u levnějších modelů subtilní a snáze se poničí nevhodným zacházením.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Potřebujete poradit?

Nehledejte informace zdlouhavě a poraďte se přímo s odborníky z firmy Rentmil, která pro vás zajišťuje nejen výrobu i prodej bazénů a bazénového příslušenství, ale posléze vám zajistí i jeho servis. Více informací k zahradním bazénům a všeho potřebného pro bezproblémový provoz bazénu naleznete na stránkách výrobce www.rentmil.cz.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů