4 tipy, jak se starat o vnitřní dveře

nacenění

Interiérové dveře má člověk pěkně schované doma, a proto není potřeba o ně pečovat. Jestli je tohle i váš názor, zbystřete. Když se budete o své dveře správně starat, prodloužíte jim životnost o několik (desítek) let. Záleží však na typu interiérových dveří.

1) Skleněné interiérové dveře odolají čištění i nárazům

Kolem skleněných dveří v interiéru nemusíte našlapovat po špičkách – na výrobu se totiž používá bezpečnostní vysoce tvrzené sklo. To vzniká procesem kalení, při kterém se zvyšuje odolnost a sklo potom vydrží i nárazy.

U kaleného skla se můžete spolehnout na mechanickou i teplotní odolnost. Skleněné interiérové dveře a jejich čištění navíc není žádná věda: skvrny třeba od jídla nebo venkovní špíny vyčistíte jednoduše mokrým hadříkem.

2) Interiérové dveře z masivu chraňte před vodou

Nejdražší materiál vyznačující se nejlepší schopností izolovat – přesně to je přírodní masiv. Připravte se ale na to, že dřevo vyžaduje pravidelnou péči. V prvé řadě byste měli vědět, že si masiv příliš nerozumí s vodou, proto se interiérové dveře z masivu nedoporučují třeba do koupelen.

Místo čištění vodou zvolte raději ošetření saponátem nebo přípravkem na dřevo. V případě velkých znečištění budete muset dveře obrousit a znovu nalakovat.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

3) Na interiérové dveře z dřevotřísky se nebojte jít s mokrým hadrem

Kvalitní vnitřní dveře za dobrou cenu? Díky dřevotřísce to jde. Vybrat si můžete mezi plnou dřevotřískovou deskou a dveřmi s dutinou. Podle české firmy Oknoplastik je ale rozhodně vhodnější první varianta, která zajišťuje lepší izolaci i odolnost proti poničení – a to při nákupu dveří zajímá asi každého.

Levné interiérové dveře tedy automaticky neznamenají špatné dveře. Surová dřevotříska po kontaktu s vodou bobtná, ale díky laminu na povrchu můžete dveře bez starostí otřít utěrkou namočenou ve vodě s čistícím přípravkem. Nezapomeňte ale dveře vysušit a rozhodně je netrapte čištěním párou.

4) Na posuvné interiérové dveře nezapomeňte při vysávání

U posuvných dveří máte na výběr z různých materiálů, nejčastěji skla nebo dřevotřísky. Pro ně platí popsané postupy údržby. Navíc musíte ale dbát na kolejnice – prach v kolejnicích je totiž dobré občas vysát, aby se posuvné dveře zbytečně neničily.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
Exit Popup - obecná-min