4 tipy, jak získat půjčku na vysněný dům

Vaším velkým a dosud nesplněným snem je vlastní dřevostavba. Útulný dům, který voní dřevem, ale v žádném případě není zadarmo. Prvotní investice je opravdu vysoká. Ideální situace samozřejmě nastává tehdy, pokud máte na dřevostavbu našetřeno. Drtivá většina těch, kteří si dřevostavbu pořizují, tuto možnost ale nemá, a potřebuje finanční injekci od banky nebo nebankovní instituce. Pokud je to i váš případ, máme pro vás 4 tipy, jak získat půjčku bez zbytečných průtahů a komplikací. 

Zhodnoťte svoje možnosti

Mějte na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. Proto je velice důležité si hned na začátku odpovědět, zda ji skutečně potřebujete a neobejdete se bez ní. Pokud vytloukáte klín klínem – tzn. jednu půjčku půjčkou druhou, je to velmi nebezpečné řešení. Můžete se totiž snadno dostat do dluhové pasti, která může skončit v krajním případě i exekucí. Na půjčku musíte zkrátka „mít“. A její splátky nesmí váš rozpočet nepříjemně zatížit. Odborníci se shodují, že v případě půjčky nebo hypotéky je nezbytně nutné mít našetřeno tolik finančních prostředků, abyste v případě výpadku příjmu dokázali uhradit šest po sobě jdoucích splátek.

Běžte tam, kde o vás ví

Pokud si vystačíte s menší půjčkou, pravděpodobně pochodíte u své banky. V internetovém bankovnictví ověřte, zda nemáte nárok na předschválený úvěr. Ten může dosahovat několik desetitisíců i statisíců. Vždy samozřejmě záleží na tom, jak velké obraty na účtu máte. Pokud vám tuto možnost banka nenabídla, aktivně jednejte a využijte některý z produktů, který aktuálně nabízí. Můžete dokonce narazit na speciální akce typu „první půjčka zdarma“ nebo „odpuštění několika splátek“ při řádném splácení.

Půjčka na bydlení
Půjčka na bydlení

Když v bance dostanete STOPku, nezoufejte

Pro bankovní půjčky platí poměrně přísná pravidla. Ta obecná říkají, že žadatel musí být plnoletý, mít bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky a vlastnit bankovní účet, e-mailovou adresu či mobilní telefon. Mezi další podmínky pak patří dostatečný příjem, který můžete doložit například potvrzením od zaměstnavatele a též skutečnost, že nemáte vůči vybrané instituci neuhrazené závazky z minula. Zároveň nesmíte mít negativní záznam v registru dlužníků. Pokud banka zhodnotí, že jste příliš rizikovým klientem, půjčku vám neschválí. V takovém případě se ke slovu dostávají nebankovní půjčky.

TIP: Porovnat nebankovní půjčky můžete jednoduše u nezávislých onlie srovnávačů, jako jsou pujckyhned.cz, coolpujcky.cz, nebo pujcky.cz. Najdete zde pouze ověřené a bezpečné nebankovní půjčky.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Nemlžte a buďte připraveni

O nebankovní půjčky můžete jednoduše požádat z pohodlí svého domova online. Většinou stačí vyplnit jednoduchý formulář. Při jeho vyplňování v žádném případě nelžete a nemlžte. Zástupci společnosti mají nespočet způsobů, jak ověřit, zda jsou uvedené údaje pravdivé či nikoli. Pokud zjistí, že jste v žádosti lhali, mohou ji bez pardonu zamítnout. Jakmile žádost vyplníte, obratem by se vám měli ozvat zástupci společnosti s informací o tom, zda byla schválena či naopak zamítnuta. Proto zvedejte také neznám čísla a kontrolujte maily (včetně složky „spam“).

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů