5 důvodů pro pořízení hliníkových okenních rolet

Stínění oken je neodmyslitelnou součástí domu. Ať vám do okna svítí slunce, nebo kouká soused, stínění přijde vhod. Který způsob stínění zvolit? Uveďme si 5 výhod hliníkových okenních rolet, které pomohou při výběru.

Úspora energií

Předokenní rolety jsou konstruovány tak, že jednotlivé lamely na sebe navazují a roleta tak tvoří kompaktní celek. Tím je docíleno téměř 100% stínění, a do interiéru tudíž pronikne minimum slunečních paprsků. Díky tomu je možné v létě efektivně eliminovat solární tepelné zisky ze slunečních paprsků, které dopadají na okno. Interiér se i v nejteplejších dnech nepřehřívá a odpadá nutnost použití energeticky náročné klimatizace.

Málokdo ovšem ví, že předokenní rolety šetří energii i v zimním období. Zatažená roleta zabrání proudění chladného vzduchu kolem okenní tabule a snižuje tepelné ztráty. Vzhledem k tomu, že okny uniká nejvíce tepla, dochází k nezanedbatelným úsporám.

Design a způsoby provedení

Předokenní rolety se vyrábí ve třech provedeních. Pro novostavby jsou určené rolety se zaomítacím kastlíkem, příp. rolety umožňující osazení do speciálního nadokenního překladu. Tyto způsoby provedení jsou z hlediska architektonického nejvhodnější, jelikož je kastlík s roletou a patřičným mechanismem skrytý. Řešení je dostupné i pro stávající stavby, u kterých se provádí rekonstrukce. Rolety lze v tomto případě kotvit do stávajícího nadpraží a ostění okna. Nevýhodou tohoto řešení je přiznaná konstrukce, která sníží plochu okna, příp. vytvoří na fasádě objektu viditelný odskok nad oknem.

Bezpečnost a ochrana majetku

Obyčejné předokenní rolety poskytují zvýšenou ochranu proti vloupání. Překonání rolet je pro zloděje těžší než v případě žaluzií. Tam, kde je zapotřebí zvýšené bezpečnosti, pomůžou bezpečnostní rolety, které jsou konstruovány z obvzlášť pevných komponentů. Odolávají tahu až 300 kg, jejich vytažení není snadné, a proto je možné jejich ovládání pouze s elektromotorem.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Jednoduché ovládání

Venkovní rolety je možné ovládat několika způsoby. Nejlevnějším řešením je ruční ovládání pomocí popruhu, nebo šňůry. Moderním řešením je elektronické ovládání stiskem vypínače. O vytažení se plynulým pohybem postará elektromotor. Pro příznivce inteligentních domů se také nabízí ovládání pomocí tabletu a chytrého telefonu. Díky nainstalované aplikaci můžete ovládat rolety jednotlivých oken na dálku.

Údržba a životnost

Lamely okenních rolet jsou vyrobeny z hliníku, který je potažený ochranným PVC. Díky tomu mají lamely velmi dlouhou životnost. Pokud dojde k poškození rolety či k poruše mechanismu, jsou k dispozici náhradní díly, které umožňují snadnou opravu, nebo výměnu poškozené části.

Díky povrchové PVC úpravě se rolety snadno udržují a párkrát do roka je postačí utřít vlhkou utěrkou.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů