5 důvodů pro pořízení hliníkových okenních rolet

ytong_03_23_600x400

Stínění oken je neodmyslitelnou součástí domu. Ať vám do okna svítí slunce, nebo kouká soused, stínění přijde vhod. Který způsob stínění zvolit? Uveďme si 5 výhod hliníkových okenních rolet, které pomohou při výběru.

Úspora energií

Předokenní rolety jsou konstruovány tak, že jednotlivé lamely na sebe navazují a roleta tak tvoří kompaktní celek. Tím je docíleno téměř 100% stínění, a do interiéru tudíž pronikne minimum slunečních paprsků. Díky tomu je možné v létě efektivně eliminovat solární tepelné zisky ze slunečních paprsků, které dopadají na okno. Interiér se i v nejteplejších dnech nepřehřívá a odpadá nutnost použití energeticky náročné klimatizace.

Málokdo ovšem ví, že předokenní rolety šetří energii i v zimním období. Zatažená roleta zabrání proudění chladného vzduchu kolem okenní tabule a snižuje tepelné ztráty. Vzhledem k tomu, že okny uniká nejvíce tepla, dochází k nezanedbatelným úsporám.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Design a způsoby provedení

Předokenní rolety se vyrábí ve třech provedeních. Pro novostavby jsou určené rolety se zaomítacím kastlíkem, příp. rolety umožňující osazení do speciálního nadokenního překladu. Tyto způsoby provedení jsou z hlediska architektonického nejvhodnější, jelikož je kastlík s roletou a patřičným mechanismem skrytý. Řešení je dostupné i pro stávající stavby, u kterých se provádí rekonstrukce. Rolety lze v tomto případě kotvit do stávajícího nadpraží a ostění okna. Nevýhodou tohoto řešení je přiznaná konstrukce, která sníží plochu okna, příp. vytvoří na fasádě objektu viditelný odskok nad oknem.

Bezpečnost a ochrana majetku

Obyčejné předokenní rolety poskytují zvýšenou ochranu proti vloupání. Překonání rolet je pro zloděje těžší než v případě žaluzií. Tam, kde je zapotřebí zvýšené bezpečnosti, pomůžou bezpečnostní rolety, které jsou konstruovány z obvzlášť pevných komponentů. Odolávají tahu až 300 kg, jejich vytažení není snadné, a proto je možné jejich ovládání pouze s elektromotorem.

Jednoduché ovládání

Venkovní rolety je možné ovládat několika způsoby. Nejlevnějším řešením je ruční ovládání pomocí popruhu, nebo šňůry. Moderním řešením je elektronické ovládání stiskem vypínače. O vytažení se plynulým pohybem postará elektromotor. Pro příznivce inteligentních domů se také nabízí ovládání pomocí tabletu a chytrého telefonu. Díky nainstalované aplikaci můžete ovládat rolety jednotlivých oken na dálku.

Údržba a životnost

Lamely okenních rolet jsou vyrobeny z hliníku, který je potažený ochranným PVC. Díky tomu mají lamely velmi dlouhou životnost. Pokud dojde k poškození rolety či k poruše mechanismu, jsou k dispozici náhradní díly, které umožňují snadnou opravu, nebo výměnu poškozené části.

Díky povrchové PVC úpravě se rolety snadno udržují a párkrát do roka je postačí utřít vlhkou utěrkou.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
Exit Popup - obecná-min