Akvárium jako součást interiéru

nacenění

Uvažujete o koupi domácího zvířete? Nemáte ovšem čas na psa nebo kočku? Řešením mohou být například rybičky. Ať už sladkovodní nebo mořské. Pokud se nám podaří akvárium dobře zaběhnout, stačí pak rybky pravidelně krmit a jednou za čas celé akvárium vyčistit. Sice se s nimi nepomazlíte, ale mohou být dobrou alternativou pro pořízení si zvířete. Kvalitní péče o akvárium se Vám vrátí velmi zajímavou dekorací interiéru, která mu dodá naprosto nový rozměr, vnese do domova další život.

Pokud se tedy pro akvárium rozhodnete, je důležitá volba místa, kde bude stát. Akvárium by mělo stát především na místě, kam nesvítí přímé slunce, a to z důvodu kolísání teploty vody, která by mohla ohrozit život v nádrži a také z důvodu zvýšené tvorby řas, které se při dopadu přímých slunečních paprsků tvoří daleko rychleji. Dále by mělo stát na místě, kde nebude překážet provozu, protože i nepatrně vypadající akvárium s například 80 litry může způsobit nečekanou potopu. Dále je důležité ryby umístit na takové místo, kde nebude umístěno nevhodně například tak, že by se rybky mohly často lekat, což by jim způsobilo trvalý stres a mohly by uhynout.

Dále je potřeba zvážit tvar akvária. V tomto případě by lidé měli zvážit především životní podmínky ryb, neboť například tolik oblíbená kulatá akvária pro tzv. zlaté rybky nebo malé nádrže, které se prodávají jako tzv. betária, pro bojovnici (Betta splendens) jsou naprosto nevhodná. Nevyhovují svojí velikostí, navíc vypuklé tvary způsobují rybám permanentní stres.

Akvárií je mnoho druhů. Dají se nechat vyrobit na míru prakticky v libovolném rozměru. Akvárium si můžete koupit jako vestavěné v nábytku, nebo si ho nechat vyrobit na míru. Fantazii se meze nekladou, nádrž si můžete pořídit zabudovanou ve stěně, mezi stěnami, do kuchyně či do koupelny.

Člověk by si ovšem měl napřed přečíst jak na chov akvarijních rybiček, aby se akvárium stalo opravdu krásným doplňkem interiéru. Nezbytné je vybavení akvária (jako je filtr, topné těleso, speciální akvarijní zářivku atd.)

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Pokud krásu těchto vodních nádrží obdivujete, určitě neváhejte a akvárium si pořiďte. Budete sami překvapeni, jak uklidňující pohled na rybky je, a možná i televizi budete sledovat méně často.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
Exit Popup - obecná-min