Bazénové příslušenství, bez kterého se zahradní bazén neobejde

Soukromé zahradní bazény jsou stále populárnější. Není divu. Zahradní bazén nabízí v letních parních dnech příjemné osvěžení, prostor pro relaxaci, ale i zábavu pro rodinu s malými dětmi. Pořízením samotného bazénu to však nekončí. Abyste mohli bazén využívat naplno a voda v něm byla nejen příjemně teplá, ale i čistá, je nutné jej vybavit základním příslušenstvím.

Zahradní bazén můžete doplnit dle libosti o různé „vylepšováky“. Pro plavce se nabízí protiproud, který vytváří potřebný odpor pro kondiční plavání, lze jej však využít i pro navození příjemného relaxačního prostředí v podobě bazénu plných bublinek.

Skimmer patří mezi základní bazénové příslušenství
Skimmer patří mezi základní bazénové příslušenství

Abyste se cítili jako na dovolené u moře, pořídit si můžete zařízení pro úpravu slané vody. Slaná voda má několik výhod, mezi které patří například antiseptické účinky. Slaná voda se také nemusí ošetřovat chlórem, nevysušuje pokožku a je vhodná i pro osoby s citlivou pokožkou.

Bazénu plného smetí a písku se můžete alespoň částečně vyvarovat použitím solární sprchy, která pro ohřev vody v zásobníku využívá sluneční záření. Před vstupem do bazénu smyjete nečistoty, a to příjemně teplou vodou, pro jejíž ohřev se nespotřebovává žádná elektřina.

Nejnutnější bazénové příslušenství

Protiproud, úprava slané vody a solární sprcha přijdou každému jistě vhod, nepatří však ke zcela nezbytnému bazénovému příslušenství. Existuje však bazénové příslušenství, bez kterého se neobejdete.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Teplota vody ze studny nebo z kohoutku se pohybuje nejčastěji okolo 10 °C. Než se voda v bazénu ohřeje na příjemných 21 – 25 °C, může to trvat i několik dní. Proč čekat tak dlouho, když lze bazén nahřát během několika hodin pomocí tepelného čerpadla? Tepelné čerpadlo je zařízení, které odebírá teplo z okolního vzduchu a předává jej vodě v bazénu. Lze jej však použít i reverzně, tedy v parních letních dnech vodu v bazénu můžete s pomocí tepelného čerpadla ochladit.

Zahradní bazén je dnes prakticky standardem
Zahradní bazén je dnes prakticky standardem

Písková filtrace a skimmer

S vodou je třeba šetřit. Aby vám proto vydržela voda v bazénu co nejdéle čistá, je třeba se o ni patřičně starat. K tomu poslouží skimmer, což je zařízení na okraji bazénu, které sbírá nečistoty z hladiny a zachycuje je v hrubém předfiltru. Takto přefiltrovaná voda poté teče do pískového filtru s filtrační náplní z vrstev křemičitého písku různé zrnitosti, kde se zadrží jemnější nečistoty a přečištěná voda se poté vrací do bazénu. Celý systém je pochopitelně doplněn o filtrační čerpadlo, které se stará o cirkulaci vody dle přednastavených režimů.

V bazénu se však vyskytují nečistoty i na dně, které pomocí skimmeru nezachytíte. Pro odstranění nečistot ze dna bazénu poslouží výborně bazénový vysavač, který se prodává ve třech různých provedeních – ruční, poloautomatický a automatický.

UV lampa pro dokonalou čistotu vody v bazénu

Aby voda v bazénu nezezelenala, přidává se do vody chlór, který hubí různé bakterie, viry a řasy. Pravidelné ošetřování vody můžete hodit za hlavu díky UV lampě, která slouží právě pro bezchlórovou úpravu bazénové vody. Voda protéká zařízením, ve kterém je ozářeno UV zářením, čímž dojde k likvidaci nebezpečných organismů žijících ve vodě. Takto ošetřená voda je bezpečně desinfikovaná, čistá, průzračná, bez bakterií, plísní a řas.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů