Dezinfekce a rozbor vody

Voda je nezbytným předpokladem života. Země je jedinou planetou sluneční soustavy, na které je voda v kapalném skupenství, tedy pro organismy využitelná. Současná bezmála kritická globální situace s nedostatkem vody se podepisuje i na její kvalitě. Vlastnosti pitné vody ovlivňují náš život a naše zdraví víc, než si možná uvědomujeme. Pokud dlouhodobě pijete vodu s obsahem nežádoucích látek nebo mikroorganismů, můžete si vypěstovat chronické zdravotní potíže na jejichž příčinu často nemusí přijít ani lékař. Většina z nás logicky spoléhá na práci vodáren, které by měly vodu určenou k pití upravovat tak, aby byla skutečně nezávadná. Bohužel ani v dnešní době není jednoduché vodu upravit na 100%.

Pokud máte pochybnosti o kvalitě vody u vás doma, není nic jednoduššího, než si nechat udělat rozbor vody. Doporučujeme ho zejména u majitelů vlastních studní. To, že „vodu z téhle studny pil už můj pradědeček“, skutečně není záruka, že voda je k pití vhodná. Odborné firmy se zpravidla zaměřují na zjišťování obsahu základních škodlivých látek, ať už pro lidský organismus nebo pro spotřebiče. Mezi ně patří například dusičnany. Do vody se uvolňují nejčastěji z průmyslových hnojiv a zejména u dětí mohou indukovat vznik vážného poškození zdraví.

Mnoho domácností bojuje s tvrdou vodou. Znáte to, vodní kámen, to je prevít! Zjištění tvrdosti vody vám pomůže předcházet poškození pračky, myčky a tak dále. Vodu můžete změkčit přidáním octa nebo kyseliny citronové do každého praní či mycího cyklu. Nebo si pořídit speciální technologii, která vodu upraví v potrubí a máte po starostech.

Dezinfekce vody

Voda se ve vodárnách dezinfikuje pomocí chloru a jeho sloučenin. Někdy je třeba použít těchto látek tolik, že to poznáme na její chuti. Nehledě na to, že chlor ve větším množství neprospívá našemu zdraví. Trendem v dezinfekci vody je instalace domácí UV čističky. Voda, která vám přitéká do domu či bytu, je přímo v potrubí dezinfikována UV paprsky, které hubí bakterie a jiné mikroorganismy nevratným poškozením jejich DNA. Nemusíte se však bát, že by paprsky mohly poškodit i vaše zdraví. Celá technologie je uzavřena v pouzdře z pro UV paprsky neprůchodného materiálu a tak vám nehrozí ani to nejmenší riziko. Takto upravená voda je nejen nezávadná ze zdravotního hlediska, ale také chuťově příjemnější.

Možností, jak vylepšit kvalitu vody u vás doma je mnoho. Obraťte se na specializovanou firmu ve vašem okolí a zjistěte, jak si můžete vylepšit pitný režim.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů