Dotace na dešťovou vodu

Dešťovka, známá též pod názvem Modrá úsporám, je dotačním programem spuštěným v září 2017, přičemž dotace z něj je možno čerpat i v dnešních dnech.

Cílem tohoto programu Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR je pomocí finančního příspěvku motivovat majitele domů k tomu, aby efektivněji hospodařili s pitnou vodou, například pořízením nádrže na sběr dešťové vody. Dešťovka by tak měla částečně pomoci k řešení problému s nedostatkem pitné vody v období sucha.

Podmínky dotace na dešťovou vodu

Mezi podmínky, jež musíte splňovat například pro výše zmíněné nádrže na sběr dešťové vody, patří zamezení přístupu denního světla, opatření nádrže tepelnou izolací a ochranou proti zámrzu. Seznam všech podmínek je k nalezení na oficiální stránkách Dešťovky, nicméně pro laika jsou některé z nich ne zcela dobře pochopitelné.

Jestli splňujete všechny náležité podmínky pro Dešťovku můžete mnohem snadněji zjistit na telefonním čísle 604 155 880, kde se zdarma dozvíte i to, zdali máte na tuto dotaci šanci dosáhnout či nikoliv. Jedná se o kontaktní telefon firmy topnadrze.cz, jež se zaměřuje na poskytování služeb a poradenství pro program Dešťovka.

Plastová nádrž na dešťovou vodu
Plastová nádrž na dešťovou vodu

Žádost o dotace na dešťovou vodu

Před podáním samotné žádosti o dotaci v rámci programu Dešťovka si je třeba ještě nechat zpracovat odborný posudek, který jste k žádosti povinni přiložit. O jeho zpracování se vám rovněž dokáže postarat firma topnadrze.cz – ten vás sice již bude stát peníze, nicméně o vrácení části takto vynaložených peněz lze pak zpětně žádat v dotaci.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Následně stačí pouze vyplnit a odeslat elektronickou žádost o podporu přes webové stránky dotace Dešťovka, kde rovněž naleznete všechny potřebné formuláře. Pokud nejste 100% vlastníkem nemovitosti budete navíc potřebovat písemný souhlas spoluvlastníků domu.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů