Efektivní úklid bez chemie? Jedině s parním čističem

soutez

Každý má rád uklizený a čistý byt, ovšem ne každého uklízení baví. Je to přeci jen dřina a spousta času stráveného se smetákem, hadrem, prachovkou a úklidovým prostředkem v ruce. Naštěstí existuje řešení, které nahradí většinu úklidových prostředků a úklid je rychlejší a jednodušší.

Co je to parní čistič?

Parní čistič je elektrické zařízení se zásobníkem na vodu a s parní hlavicí určené k účinnému odstraňování zašlých nečistot, mastnoty a vodního kamene. Zapnutím parního čističe se v nádobě díky integrované topné spirále vytvoří pára a zvýší se tlak. Za pomocí mnoha nástavcům a četného příslušenství parních čističů je pak možné toto zařízení použít na úklid prakticky čehokoli – WC, vodovodní baterie, čalounění, oken, obkladů, podlahy, trouby, dřezu, myčky nádobí, ale třeba i auta. Flexibilní hadice parního mopu umožňuje dostat se i do těžko přístupných míst a odstraní i ty nečistoty, které nelze odstranit běžným způsobem.

Parní čističe jsou v e-shopu 4home.cz dostupné ve dvou základních provedeních, a sice jako parní čistič ruční a parní mop. Ruční čistič se výborně hodí na úklid těžko přístupných a stísněných míst. Práce s ním je jednoduchá a rychlá. Parní mop je určen především k úklidu velkých podlahových ploch, obkladů, ale i záclon a závěsů. Parní mop má podobu klasického vysavače, práce s ním je mírně náročnější než s ručním čističem, za to úklid velkých ploch trvá kratší dobu.

Jak parní čistič funguje?

Ve vysokotlakém zásobníku parního čističe se elektrickou spirálou vytvoří vodní pára o teplotě více jak 100 °C a o tlaku okolo 3 barů. Pro plné využití je ruční čistič připraven během 3 – 4 minut a objem páry vystačí na cca 10 minut provozu.

Pára o teplotě více jak 100 °C je z parní hlavice aplikována přímo na špínu, která je díky teplotě a vlhkosti páry narušena a následně se lépe odstraňuje. Pára je ze zásobníku uvolněna v případě kontaktu hlavice s povrchem, který se čistí a nehrozí tak opaření. I přesto je však nutné pracovat s parním mopem opatrně.

Uvolněná špína se poté setře buď hadrem, nebo přímo houbičkou integrovanou do nástavce parního čističe, příp. parního mopu.

Dokonalá čistota bez chemie

Nejenže díky horké páře dojde k odstranění „zažrané“ špíny, mastnoty a vodního kamene, ale působením vysoké teplotě dojde ke zničení 99,9% bakterií. Prostředí je tak nejen perfektně uklizené, ale také sterilní.

Cena parního čističe

Ruční parní čistič se základní výbavou je možné sehnat již od 700,-Kč, za kvalitnější a výkonnější připlatíte 300 – 1000,-Kč. Parní mop na podlahové plochy je možné pořídit od 1200,-Kč, dražší modely se pohybují okolo 2500 – 3000,-Kč. Pro levnější nákup parních čističů využijte slevy v eshopu 4home.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů