Funkční a praktická zimní zahrada

Zimní zahrada není jen pouhé místo k pěstování rostlin nebo odkladiště věcí, naopak je to ideální prostředí sloužící k relaxaci a odpočinku. Jak probíhá výroba zimní zahrady a jak zimní zahradu zařídit  tak, aby byla funkční a praktická po celý rok? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku, ve kterém vám prozradíme několik zaručených tipů, abyste v ní mohli každý den trávit čas v klidu a bez jakýchkoli starostí.

Veškeré kabely ukrýt do konstrukce

Zimní zahrady jsou velmi často vybaveny nejrůznější technikou, jako je ovládání či pohon stínících systémů a větrání, osvětlení, zvuková aparatura apod. Všechny tyto věci ke svému provozu nezbytně potřebují elektřinu. Před samotným pořízením zimní zahrady by si měl každý dobře promyslet rozvod elektrické energie, a to tak, aby se mohla každodenně využívat a aby nikde nepřekážely žádné kabely.

Výrobci zimních zahrad však nezapomínají ani na tyto záležitosti a jsou schopni provést kompletní přípravu rozvodu elektřiny a ukrytí elektrických kabelů přímo do hliníkové konstrukce. To má tu výhodu, že se vyhnete pracím spojeným s dodatečnou instalací, a hlavně se vyvarujete použití neestetických vodících lišt a dalších rušivých prvků, které by celkový dojem zimní zahrady kazily.

Odvod kondenzátu a okapový žlab

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Když si někdo pořídí zimní zahradu, zajisté nechce, aby mu do ní zatékalo a držela se v ní nežádoucí dešťová voda. Každý výrobce, který vyrábí zimní zahrady z opravdu kvalitního materiálu, použije v rámci profilů střešní konstrukce spolehlivý odvod vnitřního kondenzátu a také okapový žlab se svody, který veškerou vodu odvede ze střešní konstrukce pryč. V tomto případě je nejlepším řešením dvouúrovňový žlab. Takový žlab má naspodu drážku pro topný kabel, který zajistí, že v zimním období voda nezamrzne a nebude se tvořit led a rampouchy. Tímto způsobem se voda odvede přesně tam, kam má, a nebude dělat žádnou neplechu. Dvouúrovňový žlab je již z výroby přizpůsobený také k odvodu kondenzátu, což je voda, která vnikne mezi profil a sklo, a která díky tomuto vnitřnímu inovativnímu systému bezpečně steče zpátky do svodu.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů