Hlavní výhody stavebního spoření. Které to jsou?

Když se rozhodnete využít nabídku stavebního spoření, určitě to nebude špatná volba. Výhodné stavební spoření totiž najdete hned u několika finančních ústavů, stačí si jen vybrat, která nabídka bude ta vůbec nejzajímavější. Státní podpora, slibný úrok, navíc pojištění vkladů ze zákona, takže nepřijdete ani o jedinou korunu. To je jen malý výčet toho, co dnešní stavební spoření slibuje novým klientům.

Stále výhodná záležitost, roční zhodnocení až o 4 procenta

Ročně si můžete přijít na zajímavé peníze. Při větším vkladu je zhodnocení opravdu zajímavé a například termínované vklady nebo spořicí účty opravdu hravě přebije. Pojďme se podívat na stavební spoření od České spořitelny, které je zajímavým příkladem pro každého. Roční zhodnocení je totiž jedno z nejlepších na trhu.

  • Roční zhodnocení 3,4 procenta.
  • Nízký poplatek za sjednání – pouze 495 korun. Vedení účtu je za 310 korun.
  • Vhodné pro každou věkovou skupinu, státní podpora až dva tisíce korun za rok.
  • Pokud chcete pořídit bydlení, dosáhnete pak na zajímavý úrok u následné půjčky.
Jaké zvolit stavební spoření
Jaké zvolit stavební spoření (pixabay.com)

Online žádost, kamenná pobočka nebo návštěva externisty České spořitelny u vás doma. Je hned několik možností, jak smlouvu o stavebním spoření uzavřít. Právě žádost prostřednictvím internetu je ovšem jasně nejvýhodnější a nejrychlejší. Takzvaná Buřinka je jednou z nejlepších možností na trhu, ale samozřejmě není svého druhu jediná. Pojďme se podívat na další alternativu.

Stavební spoření s liškou má něco do sebe

ČMSS stavební spoření je stále v kurzu. Roční zhodnocení vkladů o více než tři procenta, minimum poplatků a úrokový bonus až po dobu devíti let! To jsou jen základní parametry této zajímavé nabídky. A pozor – věková hranice pro založení spoření rozhodně není nijak omezena. Mohou se dočkat nezletilé děti (založit za ně účet ale musejí rodiče, resp. zákonní zástupci), stejně jako studenti nebo i penzisté.

Vklady jsou ze zákona pojištěny, ať už zvolíte jakoukoliv tuzemskou banku. Pokud vložíte u ČMSS tisíc korun měsíčně, za šest let může celková naspořená částka činit takřka osmdesát tisíc korun. Riziko takřka nulové, navíc nemusíte spořit nutně jen na bydlení, naspořené finance lze použít vlastně úplně na cokoliv. Stavební spoření jako takové se tedy stále vyplácí.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů