Inspirujte se luxusními byty

Ceny bytů ve velkých městech takřka raketově rostou. Za to může nejen současná situace na trhu nemovitostí, ale také neustále zvyšující se komfort a úroveň nových i rekonstruovaných bytů. Pro náročné investory jsou v nabídce luxusní byty, které nabízí příjemné a atraktivní prostředí, nadstandardní kvalitu, designové provedení a moderní technologie. Na co se zaměřit při výběru luxusního bytu?

Když se řekne „luxusní byt“, mnoho lidí si pod tímto pojmem vybaví prostorný byt s moderním nábytkem, kvalitními povrchovými úpravami, vířivkou, saunou a velkou prostornou kuchyní s nejmodernějšími spotřebiči. Ovšem známka luxusu není u bytu používaná pouze v souvislosti s vybavením bytu, ale především s lokalitou, ve které se byt nachází, s dopravní dostupností a občanskou vybaveností v jeho blízkosti.

Výhled na noční Prahu z terasy
Výhled na noční Prahu z terasy

Lokalita – která je ta pravá?

Výběr lokality pro bydlení úzce souvisí se životním stylem. Priority pro výběr lokality investor stanovuje na základě jeho momentální finanční situace a na jeho potřebách. Jiné požadavky má mladý pár plánující rodinu a jiné požadavky mají lidé v důchodovém věku.

Při výběru lokality je dobré zaměřit se zejména na dopravní dostupnost. Tím není myšlena pouze dostupnost osobním automobilem, ale i MHD. Pro lidi, kteří dojíždí do práce či často cestují, je napojení na dálnici a rychlostní komunikaci velkou výhodou. V blízkosti bytu by také měla být alespoň základní občanská vybavenost, jako je školka, škola, nemocnice, ale také místa pro sportovní, kulturní a jiná volnočasová vyžití, jako jsou kavárny, restaurace, kina, divadla, hřiště, tenisové kurty, bazény apod.  Zapomínat nesmíme ani na obchody s potravinami, drogerií a různými službami. To vše by mělo být optimálně v docházkové vzdálenosti.

Luxusní byt by měl tohle všechno mít, navíc by se měl nacházet na významné adrese v atraktivní lokalitě, která nabízí nádherný výhled na centrum města či na přírodu.

Bez parkovacího stání ani ránu

Problém s parkováním má asi každý, kdo žije ve velkém městě. Stále více lidí si může dovolit vlastní auto, což zapříčiňuje zvyšování počtu aut ve městech, a tak mnohdy lidé nemohou najít místo na zaparkování. Výhodu mají ti, kteří mají vyhrazené stání před domem, ještě lépe se mají ti, kteří mají vyhrazené garážové stání v podzemní garáži. Přeci jenom auto v podzemní garáži je v zimě chráněno před mrazem a v létě před sluncem, a tak v zimě odpadá nutnost škrábání ledu ze skel a v létě vás nemusí trápit rozpálené auto.

Moderní technologie a luxusní byt

Moderní kuchyňské spotřebiče a černá elektronika je v luxusním bytě samozřejmostí. Řeč je spíše o inteligentní instalaci. Prakticky vše je dnes možné ovládat přes počítač, tablet či mobil na dálku. Odkudkoli na světě, kde je připojení k internetu, lze ovládat jakýkoli moderní spotřebič a můžete tak před příjezdem z dovolené zapnout topení, klimatizaci či na dálku mluvit s návštěvou, která právě zazvonila na domovní zvonek. Můžete si také nastavit časová schémata, podle kterých se automaticky bude spouštět topení, chlazení či se budou automaticky vyhrnovat předokenní žaluzie do přednastavené polohy.

Sprchový kout z tvrzeného skla
Sprchový kout z tvrzeného skla

Kvalitní materiály

V luxusním bytě by měly být používány pouze kvalitní a designové materiály, ne však na úkor praktičnosti. S luxusem jsou spojovány nejčastěji přírodní materiály, což naznačuje i jejich vyšší cena. V luxusním bytě by tak měly být použity dřevěné masivní podlahové krytiny namísto levných PVC či vinylových dílců, kuchyňské linky by měly mít především kvalitní kuchyňskou pracovní desku z kamene, nerezové oceli či jiného odolného materiálu, vana a sprchový kout v koupelně by rozhodně neměly být z levných plastových profilů. Pro elegantní konstrukci sprchového koutu se nabízí bezpečnostní tvrzené sklo, pro vanu se nabízí keramika, kompozity, či dokonce dřevo.

Luxusní byty v Praze

Byty v Praze patří mezi nejdražší, ale také nevyhledávanější byty díky atraktivitě lokality. V nabídkách developerský společností jsou nejen nové, ale i rekonstruované bytové prostory v různých částech Prahy. Na internetových stránkách společnosti Pražská správa nemovitostí, spol. s.r.o. https://www.psn.cz/ naleznete nabídku luxusních bytů k prodeji. V současné době jsou v nabídce na prodej byty v Praze 3, Praze 6 a Praze 10.

Zatímco nabídka prodejů bytů v Praze 10 a 6 bude s největší pravděpodobností zajímat investory, kteří chtějí žít blízko centra města, ale chtějí mít na dosah i zeleň, nabídka prodejů bytů v Praze 3 bude zajímat investory, kteří preferují spíše rekonstruované byty ve starší zástavbě blízko centra. Nabídku prodejů bytů v Praze 3 naleznete na adrese https://www.psn.cz/nemovitosti/tag/prodej-bytu-praha-3.

Luxusní byty se v Praze dají pořídit průměrně za 80 000 – 100 000,-Kč/m2. Cena za m2 podlahové plochy je stanovena především dle lokality, dopravní dostupnosti a vybavenosti bytové jednotky. Cenu výrazně též ovlivňuje dispoziční uspořádání bytu, orientace ke světovým stranám a to, zda byt disponuje terasou, garážovým stáním či bytový dům nabízí služby recepčního apod.

Pro více informací o aktuálních nabídkách bytových domů v Praze neváhejte kontaktovat podporu na adrese https://www.psn.cz/.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů