Co je inteligentní dům?

Pojmy jako je chytrý nebo inteligentní dům se v posledních přibližně deseti letech objevují velmi často. Ale co to takový inteligentní dům vlastně je? Jedná se o dům, který zajišťuje svým obyvatelům komfortní prostředí uvnitř budovy díky optimální teplotě, vlhkosti, intenzitě světla atd. prostřednictvím stavební konstrukce a zdrojů tepla, které jsou řízeny řídicími systémy.

Výhody inteligentního domu

Dům, který je ovládaný takovými řídicími systémy, má pak samozřejmě i nižší náklady na vytápění. Jak je to možné? Řídicí systém je nastavený tak, že řídí nezávisle teploty v každé místnosti domu samostatně. Každý prostor má tak svůj teplotní režim, a proto nemůže dojít k tomu, že by nějaká místnost v domě byla přetopená nebo že bychom tam naopak pociťovali chlad. Tím se šetří nejen energie, ale i peníze.

Tyto systémy jsou schopny řídit více zdrojů tepla současně. Těmi mohou být elektrokotle, tepelná čerpadla, solární kolektory nebo akumulační nádrž. Díky těmto zdrojům tepla si pak můžete v domě nastavit optimální prostředí přesně podle svých potřeb, a to ať už dům obýváte denně nebo jste právě někde na dovolené.

inteligentním domě s řídicím systémem se neovládá jen teplota. Řídit se dají i další technologie – chlazení, bazénová technologie, zavlažování zahrady, ovládání žaluzií a rolet, osvětlení a v neposlední řadě se dá simulovat i přítomnost v domě.

Podle teploty v místnosti, podle intenzity slunečního záření, deště či větru se mohou vytahovat a stahovat žaluzie. Prostřednictvím řídicího systému můžete tedy pasivně ohřívat či chladit svůj dům. V případě vichřice se pak žaluzie automaticky vytáhnou. Podle přednastaveného scénáře se dá v nastavený čas rozsvěcet a zhášet světlo, takže to vypadá, jako kdyby v domě někdo byl, zatímco vy jste na dovolené. Díky adresovatelným prvkům lze řídit každou jednotku na dálku zvlášť. Přehledné a hlavně intuitivní ovládání celého systému se děje přes dotykový displej umístěný v domě a dále také přes aplikaci v počítači, tabletu či mobilu. Proto je možné na dálku ovládat, ale i kontrolovat svůj dům.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Systém sbírá informace z nainstalovaných čidel a zařízení, ukládá je a vyhodnocuje. Je tak možné měřit výkon a chod všech zdrojů tepla v domě. Díky tomu se dá velice rychle zjistit závada na některém ze zdrojů. Řídicí systém umožňuje nastavit i hlídání určité hodnoty (teplotu, vlhkost, výstup). Pokud je tato hodnota překročena, systém nám automaticky odešle zprávu.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů