Jak jsem zabezpečil svůj byt proti vloupání

soutez

Jistě nejsem jediný, kdo se jednoho krásného dne vrátil domů a překvapily ho vylomené dveře a vykradený byt. Zabezpečení domácnosti by mělo být prioritou každého jejího obyvatele. Věřte mi, nikdo nechcete jednoho dne přijít k vylomenému zámku, vybílenému bytu, takový šok nikomu nepřeji. Avšak právě tato zkušenost mě donutila situaci řešit. Nové dveře do bytu musí být bezpečnostní!

Co jsou bezpečnostní dveře?

Moje prvotní představa o bezpečnostních dveřích byla taková, že dveře nejsou designově zdařilé a jejich vzhled tedy nebude nijak zvlášť ohromující. Byl jsem však na omylu. Na pohled vypadají jako klasické vchodové dveře a vyrábějí se na míru, takže jsem si mohl vybrat z mnoha barevných kombinací, díky kterým nikdo nepozná, že se jedná o bezpečnostní dveře.

Hlavním rozdílem je mnohonásobně vyšší odolnost dveří, zesílená konstrukce, jistící body. Bezpečnostní dveře nedisponují pouze vylepšeným zámkem, který je daleko odolnější proti vloupání, ale mají zesílený ocelový rám vyplněný izolačním materiálem, který je překrytý pancéřovým plechem. Na tuto základní konstrukci jsem si poté mohl libovolně vybrat povrchovou úpravu dveří. Nabídnuté mi byla různá lamina, dýhy v designu dřeva, masiv či dveře lakované do odstínu dle výběru ze vzorníku RAL.

Bezpečnostní dveře SD 101
Bezpečnostní dveře SD 101

Jak se „měří“ bezpečnost dveří?

Nejbezpečnější dveře splňují pátou a šestou třídu, ale takové se používají do vládních budov nebo extrémně střežených prostor! Pro použití v domácnostech prý bohatě postačí dveře spadající do 3. a 4. bezpečnostní třídy. Jistota je jistota, a proto jsem zvolil 4. třídu, která nabídne více bezpečí.

Dle sdělení zaměstnanců firmy, která bezpečnostní dveře vyrábí, se dveře spadající do 4. bezpečnostní třídy použitím velmi hrubé síly a speciálního nářadí sice dají za nějakou dobu překonat, ale v běžné praxi v bytovém domě je to prakticky nemožné.

Od bezpečnostních dveří jsem očekával především zvýšenou ochranu před vloupáním do bytu, ale také dobré protipožární vlastnosti, které musí dveře v bytových domech plnit. Při výběru dveří jsem tedy hledal firmu, která může doložit splnění všech vlastností předložením certifikátu. Jak jsem se od techniků z firmy dověděl, certifikační zkoušky testují produkt v extrémních podmínkách, a aby dveře certifikát získaly, musejí tyto podmínky vydržet po nějakou předepsanou dobu.

Hledal jsem, až jsem našel

Po dlouhém hledání na internetu a porovnávání nabídek jsem zvolil firmu NEXT. Na trhu se vyskytuje již téměř 30 let, a má proto obrovské zkušenosti s výrobou těchto produktů. Veškeré dveře jsou testovány podle evropských norem, takže splňují všechny důležité certifikace, což pro mě bylo rozhodujícím faktorem.

S přístupem firmy jsem byl spokojený, personál mi vše potřebné vysvětlil takovým způsobem, že i já, naprostý laik, jsem vše pochopil. Firma mi zdarma nabídla konzultaci přímo u mě v bytě, dveře si technici přijeli zaměřit a nabídli mi optimální řešení.

Pokud právě uvažujete nad instalací bezpečnostních dveří, firmu NEXT můžu jistě doporučit.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů