Jak na nátěr plechové střechy?

Plechová střecha má specifické výhody i negativa, ostatně jako všechny materiály. Ale jak ji udržet v perfektní kondici? Jednou za čas se nevyhnete nátěru. Jak na to nám prozradili zkušení natěrači a malíři z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Střechy z plechových plátků jsou velmi odolné vůči povětrnostním vlivům a rozmarnému počasí. Proto jsou populární v horských a podhorských oblastech. Na plechu si nesmlsne červotoč, houby ani jiné organismy.

Člověka neznalého napadne, že stačí koupit barvu na plech, střechu přetřít a je to. Tak to ale není. Připravte se na to, že budete muset provést důkladné čištění. Nátěry střech se provádí až poté, co je podklad dostatečně očištěn a zbaven starého nátěru.

ošetření plechové krytiny ochranným nátěrem
ošetření plechové krytiny ochranným nátěrem

Jak odstranit starý nátěr?

Odstranění starého nátěru bývalo pracné a úmorné. Díky moderním pomocníkům se použití železného kartáče vyhnete. Vezměte si vysokotlaký čistič neboli wapku a odstraňte nátěr silným proudem vody. Zároveň povrch vyčistíte od špíny, prachu, povrchové koroze a dalších případných nečistot. Objeví-li si místa, na která wapka nestačí, pak vám zřejmě nezbude nic jiného, než je vyčistit ručně.

Natírejte během dobrého počasí

Nátěry střech musí probíhat během optimálního počasí. Podívejte se na předpověď a ujistěte se, že době plánovaného nátěru nebude venkovní teplota nižší než 5°C. Vhodná doba však není ani během příliš horkých dní, kdy se plech může nahřát na více než 50°C. Nátěru neprospívají ani rosa a déšť. Vhodným obdobím je proto konec léta a teplejší část podzimu.

Tip: Chystáte se na novou střechu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Kalkulace ceny střechy_02
Natírání plechové sřechy ochranným nátěrem
Natírání plechové sřechy ochranným nátěrem

Jak vybrat barvu?

Malíři Jihlava doporučují nátěrové hmoty, které byly vyvinuty speciálně pro plechové střechy. Tyto barvy mají požadované vlastnosti a jsou k dostání v různých odstínech. Jako podkladovou barvu můžete nanést dvousložkovou epoxidovou barvu a jako další vrstvu dvousložkovou polyuretanovou barvu stejného odstínu. Případně zvolit nátěr, který aplikaci podkladové barvy nevyžaduje.

 

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Stavba střechy
Jedná se o:
Typ střešní krytiny
Co vše si přejete realizovat?

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů