Jak najít ideální, po všech stránkách vyhovující byt

Bydlíte v nájmu a rádi byste bydleli ve vlastním bytě? Mějte na paměti, že v některých lokalitách koupě bytu nemusí jít zlehka tak, jak byste si představovali. Na vině je v tomto případě poptávka převažující nad nabídkou a mnohdy se tak stává, že byty k prodeji jsou vymazány dřív, než si jich stihnete vůbec všimnout.

Poptávka je v oblasti realit a stavebnictví stále na vysoké úrovni, a to jak díky rostoucí ekonomice, tak zejména kvůli stále poměrně dostupným a výhodným hypotékám. I když je poskytování hypoték značně omezeno a nedosáhne na ně každý, i tak jsou stále v kurzu a lidé si půjčují nejen na financování novostavby a rekonstrukcí, ale i na koupi nemovitostí.

Pakliže se takto vysoká poptávka vyskytuje například ve větším městě, kde je nedostatek bytových jednotek a tudíž i malá nabídka bytů k prodeji, vyplatí se inzeráty procházet pravidelně, klidně i několikrát denně.

Kde hledat byty na prodej
Byty na prodej je nejrychlejší hledat online

Co zvážit před zakoupením bytu?

Abyste našli přesně to, co hledáte, je vhodné si sepsat jednotlivé nároky na byt a stanovit i případné alternativy a preference. Vzhledem k omezeným nabídkám budete možná nuceni slevit z požadavků a zvolit například lepší polohu bytu na úkor jeho technického stavu.

Především je třeba položit si otázky týkající se velikosti a dispozice bytu, jeho výbavy, technického stavu, ale i polohy bytové jednotky v domě. V případě, že se jedná o byt na stáří, bude vás jistě zajímat, v kolikátém patře se byt nachází a zda je v bytovém domě výtah. Pokud chodíte do práce nebo do školy, dopravní dostupnost má také velmi podstatnou váhu. Hodnotu nemovitosti ovlivňuje nejen dopravní dostupnost, co se vzdálenosti MHD týká, ale také možnost parkování v blízkosti domu.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Po sestavení žebříčku nejzákladnějších požadavků dle důležitostí se můžete pustit do hledání a filtrování nabídek bytů.

Kde hledat byty na prodej?

Inzertním novinám s nabídkami bytů k prodeji a pronájmu dnes již prakticky odzvonilo. Do popředí se dostávají on-line inzertní servery, které umožňují daleko pohodlnější a rychlejší hledání nemovitostí k prodeji. Po zadání kritérií, jako je typ nemovitosti, velikost, cena, příp. i příslušenství a stav nemovitosti, se vám zobrazí jen ty inzeráty na prodej bytu, u kterých byste mohli projevit zájem, a není třeba se tak probírat dalšími desítkami bytů. Vyhledat byty na prodej tak není vůbec obtížné.

Na realitním serveru Digireality.cz se vám nabízí přehledná mapa nabídek nemovitostí k prodeji. Ta perfektně poslouží například tehdy, když hledáte byty k prodeji ve větších městech. Na mapě si můžete vmžiku ověřit polohu nemovitosti a přesvědčit se o dopravní dostupnosti a občanské vybavenosti v okolí bytu. Po kliknutí na nabídku v přehledové mapě se vám otevře okno s detailními informacemi o nemovitosti.

Hlídání nových nabídek

Abyste nepřehlédli žádnou novou nabídku a nepropásli šanci na zakoupení bytu, nabízí tento realitní server také možnost automatického upozornění na nové nabídky, a to buď na e-mailem, nebo pomocí RSS určeného pro čtení novinek na webu. Tuto možnost doporučujeme využít, pakliže chcete být první mezi zájemci, kteří se se stávajícím majitelem spojí a domluví na osobní prohlídce bytu.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů