Jak naložit se starým nábytkem?

Co se starým nábytkem, pro mnohé z nás aktuální otázka. Možností se nabízí hnedka několik. Nábytku se můžeme zbavit snadnou cestou, a to tak že ho odvezeme do ekodvora, kde je následně zrecyklován. Tato možnost by ale rozhodně neměla být tou první. Stačí se zamyslet nad tím, kolik lidí se v dnešní době ocitá ve vážné finanční nouzi, a nové vybavení domova si nemohou dovolit. Byly proto žřízeny mnohé stránky, kde můžete nábytek prodat. Zde může každý nabídnout k prodeji prakticky jakékoli zboží, které by mohlo ještě někomu posloužit, sehnat se zde dají i téměř nové věci za nižší cenu.

Mnoho mladých rodin a maminek, ale i studenti na vysokých školách, kteří momentálně nemají finanční prostředky na koupi třeba nových psacích stolů apod., zde mohou nakoupit staré bazarové vybavení domácnosti za adekvátní cenu. Bazarový nábytek je možné sehnat sice i přes jiné bazarové servery přímo od prodejce, pak ale nemáte zaručeno, že nábytek bude v takové „kondici“, jaká je uvedena na fotce. Při nákupu v kamenném bazaru vidíte co kupujete a máte jistotu, že zboží není výrazně poškhned na několika nejrozšířenějších českých serverech, a těmi jsou:

https://www.sbazar.cz/

https://www.bazos.cz/

http://hyperinzerce.cz/

Na internetu jsou k mání desítky kusů starého, ale i zánovního nábytku do obývací pokoje, kuchyně, koupelny, ložnice, předsíně ale i kanceláře. Na své si zde přijdou i ženy, které zde najdou zajímavé dekorace do bytu, rámečky, vázy a mnoho dalšího.

Proč nábytek nezrekonstruovat?

Pokud jste našli starý nábytek třeba na půdě, nebo byste jenom chtěli vylepšit vzhled Vašeho nábytku, který se Vám už okoukal, můžete si ho zrenovovat sami. Pokud se jedná o starožitný nábytek, určitě se obraťte na restaurátora, jde-li ale o obyčejnou komodu, skříň nebo židle z půdy, dokážete si je opravit sami. Některým kusům nábytku prospěje i pouhé nové čalounění. U židlí je postup jednoduchý, pokud byste si ale nevěděli rady, nebo by šlo o větší nábytek, jako je gauč, obraťte se na čalouníka.

Pokud se do renovace pustíme sami (dřevěný nábytek), je důležité se zbavit laku, což se provádí pomocí brusného papíru, kotoučové brusky nebo horkým vzduchem a špachtlí. Barvení, lakování a moření už jsou jenom na Vaší fantazii.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů