Jak ochránit nemovitost před graffiti?

Graffiti na domech jsou v posledních letech velice rozšířenou záležitostí. Tyto malůvky však nejsou pouze výsadou mladých. Mezi rádoby umělci se sprejem v ruce totiž potkáte i šedesátníky. Většinou se navíc nejedná o pěkné obrázky, ale o nápisy, které nemovitosti jen hyzdí. A jejich odstranění je často velmi nákladné.

Odstranění barev z fasády rozhodně není levnou záležitostí, obzvláště když je nutné napravovat škody způsobené na domě opakovaně. Věděli jste, že svou nemovitost můžete do jisté míry ochránit?

Jak zabránit škodám způsobeným graffiti?

Možná vás jako jedno z prvních řešení, jak ochránit svůj dům před graffiti, napadne instalace bezpečnostní kamery. Ve skutečnosti však k vytvoření nápisů a obrázků na domech dochází buď ve chvíli, kdy spíte, nebo když nejste doma. Věděli jste, že proti graffiti je možné použít speciální antigraffiti nátěry, které na fasádě vytvoří ochrannou vrstvu? Případné graffiti pak jednoduše odstraníte mokrým hadrem bez použití jakéhokoliv chemického přípravku.

Odstranění graffiti

Pokud řešíte graffiti na zdi, vratech od garáže nebo fasádě vašeho domu, vyvarujte se neodborného čištění. Při nesprávném čištění totiž může z barvy vzniknout flek, který se dostane hlouběji do omítky a už jej nebude možné tak snadno vyčistit. Používejte proto specializované přípravky určené pro odstranění graffiti nebo zavolejte odbornou firmu, která provede čištění za vás.

Výrobky Graffiti Magic

Velmi účinné odstraňovače graffiti a antigraffiti nátěry zakoupíte například na e-shopu envistore.cz. V nabídce naleznete výrobky značky Graffiti Magic, které slouží k preventivní ochraně před graffiti a je možné je aplikovat na jakýkoliv povrch. Výrobky Graffiti Magic byly použity také na stadionech po celé Velké Británii při olympijských hrách v roce 2012 a čistý vzhled jednotlivých sportovišť je zachován dodnes.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů