Jak oživit zámkovou dlažbu

Bez důkladné údržby zámková dlažba časem zajde. Spárami proroste plevel, stinná místa pokryje mech a barva dlažby vlivem UV záření vybledne. Nic z toho však nemusí nastat, když se o dlažbu budete starat. V tomto článku jsou pro vás připraveny 4 tipy na oživení zámkové dlažby.

Oživení barevnosti zámkové dlažby impregnací s nano-technologií SiO2

Pokud máte zámkovou dlažbu starší a po jejím ošetření byste chtěli dosáhnout opět živosti barev a struktur zámkové dlažby, použijte přípravky, které vám toto zajistí.

Na trhu najdete mnoho impregnačních přípravků se silným hydrofobizačním efektem. Příkladem mohou být impregnační přípravky s nano-technologií, které pomáhají zachovat původní vzhled zámkové dlažby, přitom jej však dokonale chrání proti povětrnostním vlivům, usazování mechů a mrazu. Tyto přípravky také odpuzují vodu a zámková dlažba je po ošetření samočistící.

U impregnačních přípravků s nano technologií SiO2 musíme počítat s vyšší cenou, cena nátěru zámkové dlažby se pohybuje přibližně okolo 265,-Kč za 1 m2. Impregnaci aplikujte na čistou a suchou zámkovou dlažbu štětcem, válečkem, rozprašovačem nebo tlakovou tryskou.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Zámková dlažba - IN
Vyberte typ zámkové dlažby:

Detail poptávky

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Ošetření zámkové dlažby impregnací s barevnými pigmenty

Impregnace s barevnými pigmenty slouží k oživení barev a celkového vzhledu zámkové dlažby. Impregnace je směsí kapalných pigmentů a akrylových pryskyřic. Dlouhodobě udržuje barevnou stálost pohlcováním UV záření v jejímž důsledku dochází při neošetření k vyblednutí zámkové dlažby. Nátěr také zabraňuje růstu mechů a plevele. Tato impregnace je dobarvena barevným pigmentem, impregnační barvu proto vybírejte podle barvy zámkové dlažby. Pigmentový impregnační nátěr naneste na čisté a suché plochy válečkem nebo štětkou. Nátěr můžete i opakovat. Jako finální nátěr použijte čirý impregnační nátěr.

Ekologicky šetrný impregnační nátěr na zámkovou dlažbu

Další variantou, jak ošetřit povrch a spáry zámkové dlažby, jsou ekologicky šetrné impregnační nátěry. Jsou to přípravky na vodní bázi s inhibitorními účinky bez zápachu a výparů. Tyto nátěry hloubkově penetrují povrch dlažby i spár, omezují růst plevele i mechu a vytvrzují písek ve spárách dlažby. Impregnační nátěry se aplikují pomocí konve a stěrky.

Impregnace zámkové dlažby polyuretanovým lakem

Polyuretanový lak je materiál s nízkou viskozitou. Impregnuje a chrání zámkovou dlažbu nejen před mechem, řasami a plevelem, ale také před olejovými skvrnami, chemikáliemi a skvrnami od pneumatik. Ošetřená zámková dlažba je odolná proti povětrnostním vlivům i UV záření a tím si zachovává stálobarevnost. Celkově se na dlažbu nanáší dvě vrstvy polyuretanového nátěru pro zajištění ochranných vlastností.

Vždy je lépe zámkovou dlažbu po vyčištění impregnovat a zainvestovat do ochranných nátěrů a nástřiků. Můžeme si vybírat mezi širokou škálou impregnačních nátěrů zámkové dlažby v matné i lesklé variantě. Výsledkem této investice bude stálost barev zámkové dlažby, její ochrana a prodloužená životnost.

Více informací k zámkové dlažby naleznete v rubrice Zámková dlažba – pokládka a údržba.

Tip: Chystáte se na novou zámkovou dlažbu? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Zámková dlažba
Vyberte typ zámkové dlažby:

Section

m

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů