4 tipy na oživení zámkové dlažby | stavimbydlim.cz
leaderboard
  1. Home
  2. Zahrada
  3. Venkovní
  4. dlažba
  5. Jak oživit zámkovou dlažbu

Jak oživit zámkovou dlažbu

0

Bez důkladné údržby zámková dlažba časem zajde. Spárami proroste plevel, stinná místa pokryje mech a barva dlažby vlivem UV záření vybledne. Nic z toho však nemusí nastat, když se o dlažbu budete starat. V tomto článku jsou pro vás připraveny 4 tipy na oživení zámkové dlažby.

Oživení barevnosti zámkové dlažby impregnací s nano-technologií SiO2

Pokud máte zámkovou dlažbu starší a po jejím ošetření byste chtěli dosáhnout opět živosti barev a struktur zámkové dlažby, použijte přípravky, které vám toto zajistí.

Na trhu najdete mnoho impregnačních přípravků se silným hydrofobizačním efektem. Příkladem mohou být impregnační přípravky s nano-technologií, které pomáhají zachovat původní vzhled zámkové dlažby, přitom jej však dokonale chrání proti povětrnostním vlivům, usazování mechů a mrazu. Tyto přípravky také odpuzují vodu a zámková dlažba je po ošetření samočistící.


Na konci tohoto článku můžete zdarma zadat nezávaznou poptávku - urychlit a ulehčit si tak hledání stavební firmy nebo řemeslníka. Jednoduše poptáte službu, firmy vám nabídnou ceny a vy si dle referencí a výše nabídek buď vyberete, nebo ne.


U impregnačních přípravků s nano technologií SiO2 musíme počítat s vyšší cenou, cena nátěru zámkové dlažby se pohybuje přibližně okolo 265,-Kč za 1 m2. Impregnaci aplikujte na čistou a suchou zámkovou dlažbu štětcem, válečkem, rozprašovačem nebo tlakovou tryskou.

Ošetření zámkové dlažby impregnací s barevnými pigmenty

Impregnace s barevnými pigmenty slouží k oživení barev a celkového vzhledu zámkové dlažby. Impregnace je směsí kapalných pigmentů a akrylových pryskyřic. Dlouhodobě udržuje barevnou stálost pohlcováním UV záření v jejímž důsledku dochází při neošetření k vyblednutí zámkové dlažby. Nátěr také zabraňuje růstu mechů a plevele. Tato impregnace je dobarvena barevným pigmentem, impregnační barvu proto vybírejte podle barvy zámkové dlažby. Pigmentový impregnační nátěr naneste na čisté a suché plochy válečkem nebo štětkou. Nátěr můžete i opakovat. Jako finální nátěr použijte čirý impregnační nátěr.

Ekologicky šetrný impregnační nátěr na zámkovou dlažbu

Další variantou, jak ošetřit povrch a spáry zámkové dlažby, jsou ekologicky šetrné impregnační nátěry. Jsou to přípravky na vodní bázi s inhibitorními účinky bez zápachu a výparů. Tyto nátěry hloubkově penetrují povrch dlažby i spár, omezují růst plevele i mechu a vytvrzují písek ve spárách dlažby. Impregnační nátěry se aplikují pomocí konve a stěrky.

Impregnace zámkové dlažby polyuretanovým lakem

Polyuretanový lak je materiál s nízkou viskozitou. Impregnuje a chrání zámkovou dlažbu nejen před mechem, řasami a plevelem, ale také před olejovými skvrnami, chemikáliemi a skvrnami od pneumatik. Ošetřená zámková dlažba je odolná proti povětrnostním vlivům i UV záření a tím si zachovává stálobarevnost. Celkově se na dlažbu nanáší dvě vrstvy polyuretanového nátěru pro zajištění ochranných vlastností.

Vždy je lépe zámkovou dlažbu po vyčištění impregnovat a zainvestovat do ochranných nátěrů a nástřiků. Můžeme si vybírat mezi širokou škálou impregnačních nátěrů zámkové dlažby v matné i lesklé variantě. Výsledkem této investice bude stálost barev zámkové dlažby, její ochrana a prodloužená životnost.

Více informací k zámkové dlažby naleznete v rubrice Zámková dlažba – pokládka a údržba.

Nezávazná poptávka


 

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.

Poptávku rozešleme na ověřené firmy ve Vašem okolí.

Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.

magazín bydlení, dům, zahrada

Nová poptávka

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat. Nabídky od firem Vám zašleme do emailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.

magazín bydlení, dům, zahrada

Nová poptávka

Zadání poptávky je zdarma. Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat. Nabídky od firem Vám zašleme do emailu.

Obchodní podmínky a pravidla ochrany osobních údajů jsou k přečtení ZDE.