leaderboard

Jak pečovat o matraci?

kalkulace_Porfix
kalkulace_Porfix

Pořídili jste si novou matraci, krásně se vám na ní spí a myslíte si, že tím starost o postel končí? Není tomu tak. I matraci je potřeba věnovat péči a správně s ní zacházet.

Povlak na matraci

Především si pořiďte chránič nebo povlak na matraci. K dostání jsou v nejrůznějších podobách, pratelné, snadno snímatelné a výrazně prodlouží životnost.

 Výběr roštu

Kvalita roštu je velmi důležitá, matraci může pomoci, ale i uškodit. Vybírejte rošty s co největším počtem lamel, které jsou rozmístěny přibližně 5 cm od sebe. Plný rošt není vhodný, protože nepruží a neumožňuje správné odvětrávání zespoda. To není pohodlné ani praktické.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Matraci pravidelně vysávejte

Při každé výměně ložního prádla matraci a postel vysajte, abyste odstranili usazený prach. Pokud máte přírodní matraci, jednou za čas ji proklepejte. Dejte s pozor na to, abyste s matrací manipulovali ohleduplně a neohýbali ji.

Větrání také pomůže

Nechte matraci a ložnici celkově pořádně dýchat. Proto často větrejte, snížíte tak vlhkost a bude se vám spát daleko lépe. Nestelte postel okamžitě poté, co vstanete, naopak, nechte ji odkrytou, a to minimálně hodinu. Přehoz na postel umístěte až po vyvětrání a raději volte prodyšné přírodní materiály. Nezapomeňte vyvětrat lůžkoviny, a pokud máte tu možnost, můžete je nechat vyvětrat i z okna nebo na balkoně. Samozřejmě před jejich uložením do peřiňáku postupujte stejně.

Čištění matrací

Matracím svědčí suchý způsob čištění, tomu mokrému se raději vyhněte. Pokud se chcete pustit do odstraňování špíny, nejlépe uděláte, budete-li se držet rad výrobce, protože každému materiálu může vyhovovat něco trochu jiného. Pokyny najdete v návodu k použití a řídit se můžete i štítkem na matraci, který není dobré odstraňovat.
Jelikož se při spánku rozhodně nezatěžuje matrace rovnoměrně, a to samé platí i o pocení, je vhodné ji jednou za čas otočit, a to různým směrem. Čím je člověk těžší, tím častěji by měl matraci otáčet. U přírodních matrací se doporučuje jejich otáčení až 3x za měsíc.
Samozřejmě byste na posteli neměli skákat ani vy, ani vaše děti, může se poškodit nejen matrace, ale i konstrukce postele a rošt. Důležité je vybrat si vhodnou matraci pro vaši váhovou kategorii a nepřetěžovat ji.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
Exit Popup - obecná-min