Žaluzie mohou zcela nahradit klasické záclony, protože viditelnost do interiéru naprosto znemožňují, ochrana před sluncem v letních měsících je také kvalitnější, než při používání závěsů.
Na začátku je třeba si říci, kam chceme nové žaluzie pořídit. Jestli ven nebo do interiéru.
Vybírat můžeme hned mezi několika druhy – a to mezi venkovními nebo vnitřními. Vnitřní žaluzie se dále dělí na různé typy, jako jsou horizontální, které jsou nejčastějším typem, nebo vertikální (mohou být z plastu, látky nebo dřeva), či dokonce meziokenní žaluzie, které nevyžadují tak častou údržbu jako klasické žaluzie, protože se na ně méně práší.
Na výběru také závisí typ oken, jaký máme. Pro velká okna v kancelářích a například francouzské okna, je vhodný typ vertikálních žaluzií, které dokážeme připevnit sami, nosiče se navrtají se do stropu a samotné žaluzie se do nich jenom vloží.
Nejčastějším typem jsou plastová okna a dřevěná okna. Pro ty je také nabízeno nejvíce druhů žaluzií. Tyto horizontální žaluzie se nabízejí v nespočtu barevných odstínů a imitací dřeva, nejčastěji jsou plastové nebo hliníkové. Možností jsou také klasické látkové rolety nebo fotorolety, na které si můžeme nechat natisknout vlastní fotku.
Pokud zvažujeme zastínění střešních oken, je možné použít jak klasické žaluzie, které jsou výrobci vyráběny přímo na konkrétní typy střešních oken, tak látkové rolety.
Pokud by se nám zdály klasické žaluzie moc okoukané nebo třeba nepraktické na údržbu, je zde látková alternativa zvaná plisse žaluzie, které se vyrábí pro všechny typy oken. Jde o látku, která je zohýbaná a funguje stejně jako klasické žaluzie.
Chceme-li něco netradičního, u velkých oken můžeme zvolit tzv. japonské stěny, které fungují stejně jako vertikální žaluzie, jenom jde o jeden kus látky natažený mezi lamelami.
Je obecně známo, že venkovní žaluzie mají daleko lepší schopnost odstínit sluneční záření, a díky tomu regulovat teplotu uvnitř. Proto pokud máte možnost, venkovní rolety budou, co se týče úspory energií, tím nejlepším řešením.
Nezávazná poptávka
- Zadání poptávky je ZDARMA.
- Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
- Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.