Jak si jednoduše poradit s vlhkým zdivem?

soutez

Hydroizolace základů je neodmyslitelnou částí každé stavby. Vzlínající voda dokáže způsobit problémy, jejichž řešení může být zdlouhavé a finančně nákladné. Bohužel spousta starších domů hydroizolaci nemá vůbec, či ji má porušenou a neplní tak svoji funkci.

Vlhké zdi v obytném prostoru nejsou nic příjemného. Nejenže vlhké mapy na zdech vypadají neesteticky, ale mohou dokonce postupem času narušit statiku domu. Ovšem nejhorší na vlhkých zdech je to, že díky vnášení vlhkosti do konstrukcí se vytváří ideální prostředí pro vznik a šíření plísní a hub, které působí škodlivě na lidský organismus. Vlhké zdi nacházející se v obytných pokojích je tak třeba neprodleně sanovat.

Sanace zdiva je poměrně zdlouhavý proces. Ačkoli realizace samotného sanačního opatření může trvat pár dnů, konstrukce bude nadále vlhká ještě po několik měsíců, dokud samovolně nevyschne.

Jak vlhké zdivo sanovat?

Dříve se pro sanování vlhkého zdiva používala metoda ručního podsekání zdiva, která byla velmi pracná a zdlouhavá. Dnes je pro sanování možné použít mechanizaci, která je tvořena lanovou či řetězovou pilou. Těmito pilami je možné řezat prakticky jakýkoli materiál. Při podřezávání se s pilou postupuje po určitých úsecích zpravidla v délce 1 metru. Do vyřezané spáry se vloží hydroizolace, zdivo se zaklínuje, spára se vyplní betonovou směsí a může se postoupit na další úsek. Jedná se o velmi účinnou, poměrně rychlou metodu sanace zdiva, která má však jeden háček. Vzhledem k rozměrovým parametrům zařízení není možné tuto metodu použít ve stísněných prostorech, tedy například v místě schodiště, niky apod.

V těchto prostorech je třeba využít jinou, sofistikovanější metodou (pokud si ovšem nechcete vyzkoušet ruční podsekání zdiva).

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Sanace zdiva tlakovou injektáží

Sanaci zdiva v těžko přístupných a stísněných prostorech vyřeší tlaková chemická injektáž. Metoda spočívá v aplikování speciální látky do pórů zdiva, čímž se vytvoří nepropustná vrstva a zamezí se vzlínání vlhkosti do zdiva.

Sanace probíhá tak, že se do zdiva navrtají otvory požadovaného průměru v rozteči 10 – 20 cm. Tyto otvory se následně tlakově vyplní přípravkem na bázi silikonu, polyuretanu či akrylátu. Po vytvrzení látky je vytvořena souvislá hydroizolační vrstva.

Výhodou této metody je rychlé a snadné provedení, realizace je šetrná a nehrozí tak narušení statiky budovy. Metoda navíc vyžaduje přístup pouze z jedné strany stěny, což ocení zejména ti, kteří nechtějí narušit vzhled stěny ze strany interiéru, či exteriéru.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů