Jak si poradit s velmi malým prostorem?

Řešit malý prostor je naprosto běžný a každodenní problém. Týká se především lidí ve městech, kteří bydlí v malých bytech (jde o malé dispozice typu 1+kk, 1+1, 2+kk nebo 2+1) nebo v garsoniéře, která naplňuje dispozici malého jednopokojového bytu.

V článku se zaměříme na typ garsoniéry a velmi malého bytu, který je vhodný pro dva lidi.

Při vchodu do bytu budeme jako první řešit nedostatek místa v chodbě. Prostor vždy dokážou ušetřit vestavěné skříně, které mají posuvné dveře, proto nezabírají další prostor. Malým prostorům vždy prospějí světlé barvy, doplněné například o drobné doplňky, které jsou sladěny barevně, nebo je prostor doplněn zajímavou dlažbou či kobercem.

V případě malých koupelen a toalet je taktéž důležitá světlá barva. Zbytečné je v tomto případě složité osvětlení, postačí jednoduchá bodová světla zabudovaná do podhledu, která prostor alespoň trochu opticky zvětší. Většinou se do koupelny vleze také vana, ale prostorově úspornější je samozřejmě sprchový kout. Vana může být zkosená, dělaná na míru tak, aby nebránila vstupu například k umyvadlu.

V kuchyni je třeba myslet na to, aby zde nic důležitého nechybělo. Existují například celé sety, které na naprosto minimálním místě splňují všechny praktické požadavky, a to lednici, vařič, dřez a malé úložné prostory. Místo klasického jídelního stolu lze mít třeba stůl skládací, speciálně určen do malých prostorů, nebo třeba barový stolek.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

V ložnici je opět možno zbudovat vestavěné skříně, třeba i se zrcadly, aby se prostor zdál větší.

Sedačka v obýváku bohatě postačí jednostranná, záleží na intenzitě používání, mnohdy stačí i malá určená jenom pro dva, doplněna o malý konferenční stolek. Na stránkách architektonických kanceláří se můžeme inspirovat prostorovým řešením malých bytů, které působí velice čistě a útulně, přitom se často nejedná ani o 40 metrů čtverečných.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů