Jak si udržet hygienickou domácnost

Asi každý člověk chce žít v čisté a udržované domácnosti. Proto své byty a domy pravidelně uklízíme, ometáme prach ze skříní, vysáváme a vytíráme podlahy a dodržujeme základní pravidla hygieny. Přesto velká spousta lidí zapomíná na řadu důležitých detailů, díky kterým v bytech zůstává množství mikroorganismů a bakterií, které dennodenně útočí na imunitní systém člověka.

Je třeba sáhnout po dezinfekci

Většina lidí doma samozřejmě pravidelně uklízí, bohužel běžné čisticí prostředky si poradí pouze se špínou a prachem, ale všech bakterií a virů se zbavit nedokáží. Není proto nic jednoduššího než si obléct gumové rukavice a alespoň jednou týdně vydezinfikovat místa, kde se bakteriím nejvíce daří.

Bakterie se přenáší hlavně rukama, proto je i v domácnostech najdeme nejčastěji na klikách od dveří, úchytech na skříních nebo spotřebičích a klávesnicích od počítače. Z místností je potom nejrizikovější hlavně koupelna a toaleta. Samozřejmě není nutné udržovat domácnost zcela sterilní, ale vzít si občas na pomoc dezinfekci se zkrátka vyplatí.

Odvlhčovač vzduchu
Odvlhčovač vzduchu

Pozor na podlahy

I přesto, že podlahu pravidelně vytíráte, můžete si doma nevědomky bakterie doslova pěstovat. Hlavně za předpokladu, že spodní část mopu, kterou se vytírá, pravidelně neměníte, nebo alespoň nedezinfikujete. I z toho důvodu řada zařízení jako jsou školy, nebo nemocnice používá místo mopů specializované podlahové mycí stroje. Dnes už samozřejmě neplatí, že by tyto stroje byly finančně nedostupné, proto si je může dovolit opravdu každý.

Bakterie mohou být i ve vzduchu

Ve vlhkém, nevětraném prostředí se velmi daří všem možným druhům plísní, ale i roztočů. To může postupem času způsobovat řadu zdravotních problémů, hlavně alergikům a astmatikům. Přitom není nic jednoduššího než využívat odvlhčovače vzduchu. Ty totiž výrazně vylepší ovzduší v místnosti už během několika málo hodin.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů