Jak správně odhlučnit byt

S nežádoucím hlukem se v domácnostech setkáváme zcela běžně. Od sousedů k nám doléhají hlasy, různé klapání nebo bouchání dveří. Pokud jsme takovému stavu vystavování dlouhodobě, může to mít velmi negativní vliv na psychiku a celkovou duševní pohodu. Zcela odhlučnit samozřejmě není reálně možné, ale můžeme se to alespoň pokusit. Dnes už existuje velké množství moderních řešení tohoto problému.

Identifikujte zdroj hluku

Určit zdroj hluku většinou nebývá žádný zásadní problém. Jednoduše jde většinou poznat, ve kterých místnostech a z kterého směru hluk přichází. Samozřejmě existují u složitější situace, které je třeba řešit individuálně například za pomocí speciálních sond a akustických měření.

Odhlučnění stěn

Pokud chceme opravdu kvalitně odhlučnit stěny v bytě nebo domě, je třeba užít materiály, které mají vhodné vlastnosti. Musejí být pevné, těžké a samozřejmě nepropustné. Takové materiály nejen, že velmi efektivně sníží celkovou hlučnost v místnosti, ale také vylepší její celkovou akustiku. K tomu můžete využít například neprůzvučné akustické desky, které jsou vysoce kvalitní.

Odhlučnění podlahy v bytě
Odhlučnění podlahy v bytě s roznášecí vrstvou

Odhlučnění podlahy

Podlaha je sice očekávaným, ale také velmi zákeřným zdrojem hluku, který dokáže pěkně potrápit. Řešení pro odhlučnění podlahy samozřejmě existuje, a to konkrétně v podobě lisovaných desek z polyuretanových pěnových kousků, které se vkládají mezi podlahovou konstrukci a povrchovou podlahovou krytinu.

Odhlučnění stropu

Odhlučnění stropu se dá řešit dvěma základními způsoby. Tím prvním je instalace samonosného akustického podhledu na dvojitém profilu, který zaručuje, že se podhled nedotýká stropu. Druhou možností je potom instalace akustického podhledu montáží na silentblokové závěsy.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Kolik to všechno stojí?

Bohužel celkové odhlučnění bytu není úplně levnou záležitostí. Přesto, že za materiál tolik neutratíte, cena práce spojené s odhlučněním se pohybuje okolo 20 000 korun. Než se tedy pustíte do takto rozsáhlé rekonstrukce, vyzkoušejte osvědčené tipy jako umístit co nejvíce nábytku ke stěnám.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů