Jak vybrat kvalitní matraci

Pokud chceme správně fungovat a podávat dobrý výkon, nemůžeme zapomínat na kvalitní spánek. Je jedno, jestli musíte přes den podávat vrcholové fyzické výkony, nebo pracujete převážně hlavou, tělo zkrátka vyžaduje kvalitní odpočinek. Na ten má vliv mnoho různých faktorů a my se dnes zaměříme na jeden z nejdůležitějších, tedy na matraci.

Spánek může být jen tak kvalitní, jak kvalitní je vaše matrace

Výběru vhodné matrace je důležité věnovat dostatek času. Je třeba brát v potaz doporučení odborníků na spánek, stejně tak jako vaše osobní preference. Protože pokud se vám na lékaři doporučené matraci nebude ležet pohodlně, kvalitního spánku určitě nedosáhnete.

Z toho důvodu by se matrace nikdy neměly kupovat bez toho, aby se nejdříve vyzkoušely. Většina kvalitních prodejců si toto uvědomuje a nabízí ve svých prodejných možnost si na matrace lehnout a vyzkoušet si je. Přesto s tím má hodně lidí pořád problém, takové chování jim připadá nevhodné a omezí se na nesmělé usednutí na okraj. A to určitě nestačí.

Existuje spousta různých typů

Ortopedická matrace
Ortopedická matrace

Na dnešním trhu můžeme najít opravdu obrovský výběr matrací, a to z různých materiálů. Dále v článku si představíme ty nejčastější a řekneme si něco o jejich výhodách, případně i negativech.

Dlouhodobě nejoblíbenější jsou pěnové matrace a zákazník má na výběr hned z několika druhů. Prvním z nich jsou tzv. líné pěny, které mění svou tvrdost podle teploty a tlaku těla ležícího člověka. Do původní polohy se vrací jen velice pomalu, čímž zamezují vzniku proleženin.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Dalším typem jsou tzv. studené pěny, které se vyznačují hlavně vysokou pružností. Ty se velmi dobře přizpůsobí tvaru lidského těla, vynikají vysokou tvarovou stálostí a dobrou prodyšností.

Chránit životní prostředí je důležité a ví to samozřejmě i výrobci matrací. Proto jsou dnes k dostání i speciální biopěny, které jsou nejen ohleduplné k životnímu prostředí, ale navíc mají i dobré antibakteriální vlastnosti.

Dalším oblíbený typem jsou matrace s taštičkovými pružinami. U tohoto typu jsou pružiny v matraci každý zvlášť zašitá ve vlastním pouzdru neboli taštičce. Přesto, že pružinové matrace budí v zákaznících většinou představu nepohodlného spánku, opak je pravdou.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů