Jak vybrat pohovku a jaké by měla mít vlastnosti?

Pohovka, gauč, válenda apod. jsou nezbytnou součástí interiéru. Jaký typ je vhodný právě pro Vás a jak správně vybrat pohovku nebo gauč do svého obývacího pokoje?

Záleží samozřejmě na mnoha faktorech, prvním z nich bývá cena a velikost. Dále je důležité zvážit, jestli chcete pohovku s úložným prostorem, rozkládací, nebo Vám na tomto nezáleží a jenom si přejet mít nový designový kousek doma.

Roli zde samozřejmě hraje i povrch pohovky, který je mnohdy rozhodující v jejím následném čištění. Pokud vlastníte kočku, bude materiál také rozhodující. Možností jsou nejrůznější potahy.

V nabídce jsou i pohovky, které jsou polohovatelné, což Vám zajistí ten nejvyšší komfort při sledování oblíbených filmů.

Důležité je si rozmyslet, kde nová sedačka bude umístěna. Většinou jde o obývací pokoj, kde lidé stráví nejvíce času. Je potřeba zvážit prostorové možnosti. Pro jednotlivce či páry bohatě postačí dvou až trojmístná pohovka, která už je většinou i rozložitelná, což se bude hodit v případě hostů. A je tím nejlepším řešením do malých prostor.

Pokud místem šetřit nemusíte, můžete si pořídit několika místnou pohovku, která je v dostání v rohové verzi, nebo ve tvaru písmene U, kterou ocení především velké rodiny. Naprostá většina těchto pohovek je rozložitelných, nebo mají úložný prostor.

V nabídce jsou pohovky, které mají potah vyrobený především z textilu, koženky, či pravé kůže.

Pravá kůže je samozřejmě nejdražší, ale má dlouhou životnost a celkem snadno se i čistí. Levnější alternativou je třeba lepená kůže.

Látkové potahy jsou dvojího druhu, a to syntetické a přírodní. Syntetické potahy jsou nejčastěji z polyesteru nebo akrylu. Mají dlouhou životnost a dobře se čistí, na rozdíl například od přírodní bavlny, ze které jsou některé skvrny prakticky neodstranitelné.

Záleží samozřejmě i na zvolené barvě. Pokud chcete, aby skvrny šly vidět co nejméně, doporučuje se pohovka s potahem z umělého vlákna ve více barvách. Čím méně barev pohovka má, a čím světlejší je, tím je větší riziko viditelnosti skvrn.

Poškození se dá zabránit koupí vhodného potahu, který zachytí případné skvrn od jídla a nápojů, nebo škrábance od koček.

Mnoho firem nabízí i výrobu pohovek na míru. Záleží tedy pouze na Vás, pro jakou variantu se rozhodnete.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů