Jak vyčistit koberec?

Snad každému se už někdy stalo, že se mu omylem něco vylilo na koberec nebo zakopl s jídlem. Nebo je koberec zkrátka časem již zašlý, a bylo by potřeba ho trochu oživit.

Zde je pár rad, jak koberec vyčistit.

Do čištění se můžeme pustit i sami. Na trhu je velmi široký sortiment čisticích prostředků, zbývá jenom zvolit ten správný. Existují přípravky jak pro ruční, tak i pro strojové čištění (pro tzv. mokré vysavače, čili parní mopy). Nebo přípravky, které lze použít obojím způsobem. Přípravek se nanese, nechá působit, a poté se jednoduše vysaje nebo vymyje ručně. Běžně jsou k dostání univerzální čističe, na běžné čištění koberců, ale existují i silnější přípravky, které dokáží odstranit i kávu, víno, či mastné skvrny. Některé přípravky jsou ještě doplněny o složky, které zničí roztoče.

Pokud si ale na čištění netroufáte sami, je samozřejmě spousta firem, které se zabývají profesionálním čištění koberců. Firmy garantují čištění koberců všech typů. Obrátit se na firmu je vhodné i v případech, kdy víte, že vlastníte například perský nebo jinak cenný koberec, který se svépomocí čistit nedoporučuje.

Firma Vám koberec vyčistí buď přímo u Vás doma, nebo si ho odveze do svých prostor, a po vyčištění ho zase přivezou zpět.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Cena se odvíjí od plochy koberce. Orientační cena čištění koberce, který má 40 m², se pohybuje kolem 1000 korun. Jde o základní vyčištění. Za příplatek Vám firma může koberec vyčistit i za pomocí látek, které ničí roztoče a bakterie. Lidé trpící alergiemi nebo astma, by měli čištění koberců věnovat zvýšenou pozornost.

Dále se cena odvíjí i od výšky vlasu koberce. Firma koberec vyčistí, usuší a provoní, v případě zájmu přiveze a odveze k sobě na pobočku, kde čištění provede. Čištění se provádí pomocí extrakční metody, kdy se strojem koberec napustí čistidlem, a následně je čisticí látka i s nečistotami odsáta pryč, jde o metodu klasickou, některé firmy už nabízejí metody čištění kotoučovým strojem, kdy je na podobném principu vpravena čisticí látka kartáčem, který dokáže odstranit i mnohaleté nečistoty. Následně je čistící látka do sucha odsána pryč. Tato metody vyjde zhruba na 40 korun za m².

Více informací naleznete na stránkách www.cistenikoberculevne.cz.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů