Jak zařídit obývací pokoj?

V obývacím pokoji trávíte nejvíce času během každého dne. Denně zde hledáte svoji „oázu klidu“, a proto by měl být zařízen tak, aby nabídl maximální pohodlí a příjemnou atmosféru. Obývací pokoj je však i místem, kam zvete návštěvu a měl by být proto vybaven taktéž tak, aby zajistil maximální míru funkčnosti a praktičnosti v kombinaci s reprezentativním vzhledem.

Všech zmíněných vlastností lze dosáhnout správným výběrem nábytku do obývacího pokoje. Pohodlná pohovka, obývací stěna, konferenční stolek, knihovna a komoda. Všechen tento nábytek do obývacího pokoje musí být nejen esteticky sladěn, ale musí též nabídnout praktické využívání, odolnost, dlouhou životnost a jednoduchou údržbu.

Pohovka

Základem je určitě správně zvolená pohovka, která nabídne nejen pohodlné sezení pro návštěvu, ale i „lenošení“ u televize či při čtení knihy. Lepší pohovky nabízí polohovatelné opěrky a rozkládací mechanismus, díky kterému lze pohovky využít na i na občasné přespání. Vhodné je též zaměřit se na velikost úložného prostoru pohovky společně s materiálovým provedením, které by mělo být odolné proti špíně.

Obývací stěna

Obývací stěna nabídne prostor nejen pro instalaci televize a domácího kina, ale také knihovnu a další úložné prostory. Obývací stěny se prodávají v nejrůznějších velikostech, tvarových a materiálových provedeních, nejčastěji jsou však zhotovovány z MDF desky potažené laminem, dýhou či jsou nalakované. Dražší obývací stěny jsou vyrobeny z masivu. Pro navození příjemné atmosféry nabízejí některé obývací stěny i vestavěné LED podsvícení v několika barevných tónech.

Pří výběru obývací stěny myslete především na to, jakou velikost budete potřebovat. Obývací stěna by měla být umístěna vždy u delší stěny, a to tak, aby na každé straně stěny bylo alespoň 50 – 100 cm volného prostoru. Ujasněte si, k čemu všemu obývací stěnu budete využívat a dle toho následně vybírejte velikost a členění stěny. Obývací stěny mohou být vybaveny otevřenými poličkami, skříněmi a zásuvkami. Pokud bude stěna zbytečně velká, přibude vám tak akorát místo na utírání prachu.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

konferenční stolky
Vysoký konferenční stolek s odkládací plochou

Konferenční stolky

Velikost a výška konferenčního stolku by měla být zvolena v závislosti na velikosti pohovky tak, aby z každého místa bylo možné na stůl lehce dosáhnout a také aby na něj bylo možné položit občerstvení pro všechny hosty. Tvar stolečku volte především s ohledem na celkovou dispozici obývacího pokoje. Oválné konferenční stolky jsou sice pěkné, zato obdélníkové a čtvercové jsou praktické. Pokud máte děti a myslíte na bezpečnost, vybírejte takový stůl, který bude mít zaoblené hrany a rohy.

Konferenční stolky se standardně vyrábí celodřevěné, celoskleněné či v kombinaci ocele, dřeva a skla. Z hlediska údržby a praktičnosti je nejlepší volbou dřevěný povrch, který se hodí nejen do rustikálních, ale i moderních interiérů. Tvarové, materiálové a barevné provedení by však mělo korespondovat s obývací stěnou, pohovkou a dalším nábytkem v obývacím pokoji.

Pakliže pořizujete konferenční stůl do malého obývacího pokoje, vybírejte z nabídky konferenčních stolků s úložným prostorem. Stolky jsou dostupné s odkládací plochou pod vrchní deskou či dokonce se skříňkami a malými poličkami pro odložení novin, časopisů, ovladačů apod.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů