Jaké jsou současné trendy v bydlení? Seznamte se s nimi

Chcete bydlet moderně? Pokud ano, je vhodné seznámit se s řadou aktuálních trendů. Jaké to jsou? Podívejte se na ně. Hodit se budou jak tomu, kdo plánuje stavět, tak třeba i tomu, kdo má v plánu postavit si vlastní dům.

Otevřené dispozice

Žijete ve starším bytě? Pokud ano, jistě je u vás kuchyně a také obývací pokoj odděleným prostorem. Jedná se však o trend, který už je minulostí. Dnes dominují především otevřené dispozice. V označení bytů je poznáte jako „kk“. Jde o stav, kdy je kuchyně přímo propojena s obývacím pokojem. To má hned několik velkých výhod. Mezi ty hlavní patří:

  • Optické zvětšení prostoru
  • Možnost lepší komunikace
  • Snadnější přesun tepla při vytápění

Moderní trendy v bydleníVyužívání moderních materiálů

Možná si ještě vzpomenete na dobu, kdy se vše stavělo výhradně jenom z cihel. I tato doba už je minulostí. Ke stavbám se dnes používají materiály modernější, kterými je například Ytong, který je levný, dobře se sním pracuje a snadno se používá. Pokud jde o interiéry, nelze zapomínat na populární montáž sádrokartonu. Z něho je možné udělat nejenom různorodé příčky, ale je také nezbytný v případě tvorby stropních podhledů, které dnes také patří mezi něco zcela standardního. I pro možnost instalace takzvaných bodových světel.

Důraz na izolace

I to je něco, co je aktuálně velkým trendem. Právě díky kvalitním izolacím vznikají pasivní a nízkoenergetické domy, které mohou majitelům ušetřit nemalé peníze. Není to však jenom izolace související s úniky tepla. Je to také izolace základů proti vlhkosti. Něco takového se dříve neřešilo v podstatě vůbec, což se ukazuje jako velký problém. Vlhkost se dostává do interiérů, vznikají zde plísně a ty se negativně podepisují také na lidském zdraví. A právě důraz na zdravý život v domech je to, co by se mělo řešit v první řadě. Hlavně potom v případech, kdy máte, nebo kdy plánujete děti.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů