Jaké rostliny se hodí do interiéru?

Rostliny, jako živý element, dodají interiéru naprosto nový rozměr. Vnesou do něj krásu a proměnlivost rostlin, které se nám při patřičné péči odmění krásnou barvou listu, barevným květem, nebo pohltí nebezpečné látky v domácnosti.

Nejčastěji pěstované rostliny v interiérech jsou takové, které mají zároveň čistící schopnost. Jedná se o rostliny, které dokáží vstřebávat nebezpečné výpary, které se dostávají do našich domácností každý den, jsou to výpary z laků, lepidel a barev, z čisticích nebo kuchyňských prostředků, cigaretový kouř. Obsah těchto látek v domácnosti se může podepsat na našem zdraví (bolesti hlavy alergie, únava…)

Rostliny celkově vzbuzují pocit zabydleného domova, klidu a míru, což má na svědomí i samotná zelená barva.

Asi nejběžněji pěstovanou rostlinou v interiéru je fíkus (Ficus). Je velmi nenáročný, stačí mu zálivka jenom dvakrát za týden, a dokáže pohltit formaldehyd. Je dekorativní listem.

Mezi nejčastěji pěstované kvetoucí rostliny patří kolopejka (Kalanchoe) a orchidej (Phalaenopsis). Kolopejka je naprosto nenáročná, snese jen občasnou zálivku a kvete až pět týdnů. Orchidej se nezalévá jako klasické rostliny. Je to epifyt, takže ji stačí zalít jednou za týden, udržovat substrát vlhký, a bude krásně kvést i několikrát do roka.

Další kvetoucí rostlinou je gerbera (Gerbera), která je sice náročnější na zálivku, ovšem dokáže pohltit formaldehyd, benzen a trichlorethylen.

Velmi oblíbený je také břečťan (Hedera), dracéna (Dracaena), rýmovník, plazivý potos (Scindapsus), anturie (Anthurium) navíc dokáže pohltit amoniak a když ji dáte na světlé místo, odmění se Vám krásnými květy.

Doporučené interiérové rostliny: zamioculcas (Zamioculcas), datlovník (Phoenix) – palma pohlcující benzen a formaldehyd, lopatkovec (Spathiphyllum) zvlhčí vzduch, velice oblíbená je i pokojová kapradina (Nephrolepis), která taktéž pohlcuje formaldehyd a navíc zvlhčuje vzduch, banánovník (Musa), tlustice (Crassula) – naprosto nenáročná na jakoukoliv péči, aloe (Aloe), bromélie (Guzmania, Vriesea, Tillandsia), monstera (Monstera), šeflera (Schefflera) a mnoho dalších.

Vždy je ovšem si dát pozor na rostliny jedovaté, které v krajních případech mohou způsobit i smrt.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů