Jímka nebo septik?

soutez

Bohužel stále existuje mnoho míst, kde zkrátka a jednoduše není možné se připojit na veřejnou kanalizaci. Řešení naštěstí existuje v podobě septiků bezodtokových jímek nebo například čističek odpadních vod. Všechny zmíněné zařízení však fungují trochu jiným způsobem a je důležité si nejdřív správně rozmyslet, které bude právě pro vás to nejlepší.

Dvoukomorový betonový septik
Dvoukomorová betonová jímka

Na co je důležité se zaměřit?

Velice důležitým faktorem, který hraje v rozhodování významnou roli je to, jak často konkrétní stavbu využíváte. Je totiž rozdíl, jestli se jedná o dům, ve kterém trvale bydlíte, nebo například o chatu, kterou navštívíte párkrát do roka. Mezi ty další patří i to, jestli se v blízkosti budovy nachází vodní tok, do kterého by bylo možné odpadní vodu vypouštět.

Každý nemusí být odborníkem na všechno, proto není určitě žádná ostuda nechat si poradit od profesionálů v oboru. Ti vám dokáží navrhnout řešení, které pro vás bude úplně nejvýhodnější.

Kdy se vyplatí investovat do jímky

Tím nejjednodušším řešením je jímka nebo také někdy označovaná jako žumpa. Jedná se v podstatě o bezodtokovou nádrž z plastu nebo betonu, která uchovává odpadní vodu. Samozřejmě nejdříve musíte požádat stavební úřad o povolení ke stavbě, ale už nemusíte řešit povolení k vypouštění odpadních vod. V takovém případě je ale samozřejmě nutné zajistit pravidelné odvážení odpadní vody fekálním vozem.

Důležité je použití kvalitních materiálů, jakým plast bohužel opravdu není. Řešením jsou betonové jímky, které mají mnohonásobně delší životnost. Za hlavní výhodu jímky můžeme považovat nízké pořizovací náklady, které ale mohou být časem převýšeny náklady na provoz a pravidelné vyvážení


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

V čem se liší septik

Septik se od jímky liší hlavně tím, že v něm dochází rovnou k přečištění odpadní vody, zpravidla ve třech komorách. Takto vyčištěnou vodu potom můžete s klidem v duši vypouštět a nemusíte zajišťovat její pravidelné vyvážení. Je ovšem nutné vyřídit si povolení k vypouštění vod od vodoprávního úřadu.

Svěřte se do rukou profesionálů

Stavba jímky nebo septiku na vlastním pozemku není příliš složitá, přesto se rozhodně vyplatí svěřit to odborníkům. Montáž jímky Olomouc zajistí bezproblémové nainstalování vaší jímky a každého jistě potěší i příznivé ceny.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů