Jsou levné hypotéky u konce s dechem?

Výhodná a levná hypotéka, přesně tak byly označovány hypotéční úvěry na přelomu loňského léta a podzimu. Důvod byl velice prostý. Výše úrokových sazeb v té době padla na své dlouhodobé minimum, což se samozřejmě projevilo v poměrně velkém zájmu o lákavé financování vlastního obydlí.

Jenže poté se začala blížit novelizace zákona o spotřebitelských půjčkách, která mimo jiné vstoupila v platnost 1. prosince 2016. Datum, o němž se dlouhou hovořilo právě v souvislosti s tím, že dojde ke zdražování hypoték.

Podmínky hypotéky se změnily

A k výše popisovanému kroku také došlo. Zásadní vliv na to měly změny týkající se úlev pro zákazníky. Typickým příkladem je minimalizování poplatků za předčasné splacení hypotéky, jež je někdy natolik žádané. Hypotéka se v ten moment stává ještě více zajímavou. Na druhou stranu to postihlo příjmy bank, které si své peníze uzmou právě z navyšující se úrokové sazby.

Ta samozřejmě nevystřelila vzhůru astronomickým tempem, jak by kdo čekal, avšak k jistému zvýšení došlo. Zde jsou například rozdíly úroků z konce roku a letošního začátku.

  • Průměrná sazba 1,8 %
  • Průměrná sazba 2,29 %

Výpočet hypotéky s tímto údajem si domyslí jistě každý. Vzrůstají vám náklady na bydlení v podobě vyšších měsíčních splátek. Ty se mimochodem týkají všech fixačních lhůt jen s rozdílem desetin.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Hypotéka je stále výhodným produktem

on-line hypotéka
on-line hypotéka

I když se bankovní trh vyvinul výše popisovaným směrem, stále platí, že hypotéční úvěr je jednoznačnou cestou k vlastnímu bydlení. Také v dnešní době můžete narazit na lákavé úroky, k čemuž vám dopomůže praktická hypotéční kalkulačka.

S ní naleznete prověřené finanční produkty, jež si uzpůsobíte vlastním potřebám. A zároveň získáte možnost předčasného splacení závazku, jenž vlastně zapříčinil toto zdražování hypoték. U některých bankovních institucí, jakými jsou Fio Banka nebo Air Bank za tyto úkony vůbec nic neplatíte.

I přesto, že titulek tohoto článku má pravdivý charakter, nikdy není pozdě na to obdržet finance na bydlení spojené s přijatelnými splátkovými podmínkami.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů