Kovaná zábradlí na balkon a terasu

soutez

Zábradlí je neodmyslitelnou součástí každého balkónu a terasy. Nejenže je účelové a chrání tak před pádem osob z výšky, ale patří mezi základní architektonické prvky, které se výrazně podílejí na celkovém vzhledu domu. Kovaná zábradlí jsou neobyčejně působivá, nehodí se však na každou stavbu. Jaké zábradlí je vhodné na rodinný dům a na jaké domy se hodí kovaná zábradlí?

Typy zábradlí na balkon a terasu

Typů zábradlí je nepřeberné množství a není tak vůbec těžké vybrat takové, které se bude hodit na jakýkoli dům. Ať už se jedná o roubenku, nebo moderní vilu v městské zástavbě, vždy se najde řešení. Balkonová zábradlí jsou vyrobena zpravidla z rámu z nerezové oceli s trubkovou, skleněnou, nebo plechovou perforovanou výplní. Výjimkou nejsou ani výplně z dřevěných latí. Ovšem v tomto článku se zaměříme na kovaná zábradlí.

Kovaná zábradlí se nehodí až tak na moderní vily s plochou střechou, nicméně na dřevostavby, klasické domečky se sedlovou a valbovou střechou padnou jak ulité. Kované zábradlí je zpravidla bohatě zdobené, má různé sponkování, torzírování, voluty a jiné ozdobné prvky, které se až tak s moderní jednoduchou architekturou nesnoubí.

Kované zábradlí lze vidět nejen na balkonech starých domů v centrech měst, ale esteticky a bezpečnostně doplňuje i balkony a terasy menších rodinných domků na vesnici.

Materiál pro výrobu zábradlí

Kovaná zábradlí na balkon
Kované zábradlí na terasu nebo balkon

Pro výrobu kovaného zábradlí se využívá ocel, avšak ne nerezová. Materiál kovaných výrobků je potřeba povrchově ošetřit, aby sloužil co nejdéle. Například Kovářství Mittner dodává kované zábradlí s několika povrchovými úpravami. Můžete si objednat buď kované zábradlí bez povrchové úpravy, které si ošetříte dle libosti, nebo vám umělecký kovář kov žárově pozinkuje, čímž se prodlouží životnost kovaného zábradlí na dlouhá desetiletí. Kovaný výrobek je v takovém případě ponořen do zinkové lázně, čímž je zaručeno, že se barva dostane do každého záhybu. Na takto ošetřený povrch se následně aplikuje vrchní nátěr.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Kromě zinkování lze také povrch kovaného výrobku ošetřit pouze základním nátěrem, na který se následně nanese vrchní černá barva, nebo patina v různých provedeních (zlatá, stříbrná, zelená, měděná). Právě díky aplikování patiny se na zábradlí zvýrazní kované detaily i rány od kladiva a výrobek tak nabude větší plasticity.

Umělecké kovářství Mittner

Pokud patříte mezi milovníky kovu, ruční práce a líbí se vám kovaná zábradlí, kované ploty a brány, obrátit se můžete na umělecké kovářství Mittner sídlící nedaleko Brna. Kromě kovaných plotů, bran, zábradlí a mříží do oken vám vyrobí téměř jakékoli příslušenství do domu a na zahradu. Kované krbové nářadí, svícny, světla, poštovní schránky, kliky, ale i postele a jiný nábytek na vás čeká v brněnské prodejně této firmy.

Pokud hledáte inspiraci a potřebujete najít zábradlí přesně pro váš balkon nebo terasu, podívejte se na internetové stránky kovářství Mittner, na kterém naleznete desítky různých realizací.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů