Krb – alternativní způsob topení

Krby jsou klasickým symbolem tepla domova. Dnes si krb může dovolit prakticky každý, a to i přesto, že nebydlí v domě. Do módy se začínají dostávat krby bez komínů, které fungují na principu spalování biolihu, který netvoří dým, proto nepotřebují komín. Instalace krbu již dávno není omezena prostorem ani typem bydlení. Proto si ho mohou pořídit i lidé v panelových domech.

Ke klasickým krbovým kamnům se lidé vrací i z důvodů úspory peněz, protože vytápění v kombinaci s vhodným druhem paliva (např. kombinace dřeva a briket) a správné izolaci domu, je stále nejlevnějším způsobem, jak topit.

Krbová kamna lze použít jako hlavní zdroj topení, nebo jako doplnění k elektrickému či plynovému kotli. Jedná se o klasický krb, ve kterém se topí tuhými palivy.

Krb bez komínu

Ne úplnou novinkou jsou krby, které nepotřebují mít komín. Jedná se o prověřenou technologii, ovšem její použití u nás stále nedosáhlo takové obliby, jako krb klasický. Jedná se o krby, které jsou vhodné do menších prostor, kam by nebylo možné zabudovat komín, nebo na krb není z důvodu dispozice stavby dostatek místa. Tyto bio krby jsou mobilní, dá se s nimi pohybovat jako s nábytkem. Krb je namísto tuhého paliva vytápěn biolihem, který při spalování netvoří dým, ani zápach, či spaliny. Při spalování biolihu vzniká oxid uhličitý a voda, tudíž není třeba se obávat nebezpečných spalin. Tyto krby jsou schopny vytopit menší místnost, nebo třeba koupelnu, doporučuje se je používat jako doplnění k jinému systému topení. I přesto, že není poháněn dřevem nebo briketami, vnese do interiéru ono krásné teplo domova. Topení krbovými kamny se dá využít jako vytápění celého prostoru, což umožní topící systém, kterým se teplo odvádí do dalších místností.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Finská pec

Dalším způsobem, jak využívat teplo, je takzvaná finská pec. Jedná o způsob topení, kde je rozvod tepla podobný jako u krbových kamen, s tím rozdílem, že pec dokáže kumulovat teplo. Tento způsob pochází ze severských zemí a dnes je využíván například u nízkonákladových domů.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů