Kvalitní interiérové barvy dodají vašim zdem duši

soutez

I když tvoří zdi největší část našeho interiéru, často se jim nevěnuje přílišná pozornost. Správnou kombinací barev si z nich přitom můžete vytvořit prostor, který povýší váš interiér na zcela jinou úroveň. Přečtěte si článek a zjistěte, jak sladit barvy v jednotlivých místnostech.

Barvy mají svůj význam

Kombinace barev na stěnách je pro celkový dojem z interiéru velmi důležitá. Každá z nich má dokonce svůj specifický význam. Žlutá zlepšuje náladu, červená probouzí vášeň a chuť k jídlu, modrá uklidňuje a inspiruje, fialová symbolizuje tajemno, oranžová prozáří prostor, hnědá představuje stabilitu, bílá zase symbolizuje čistotu a minimalismus.

Nebojte se kombinovat

Při kombinaci interiérových barev se můžete spolehnout buď na svůj cit nebo využít barevné schéma.

  • Pokud milujete kontrast, vyberte barvy ležící naproti sobě.
  • Máte raději jemný soulad? Pak vybírejte sousední nebo blízké barvy.
  • Zvolíte-li 3 barvy tvořící rovnostranný trojúhelník, dosáhnete harmonie.

Vzorník barev na zdi

Bílá je nadčasová a nikdy nevyjde z módy

Možná vás to překvapí, ale bílá barva má spoustu odstínů a můžete tak hravě zkombinovat bílou s bílou. Existuje klasická bílá a pak její alternativy, jako je holubí šeď, bílý mrak, polární noc nebo alabastr.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Současný svět je plný podnětů, které se snaží upoutat naši pozornost. Není proto nic lepšího, než si z domova udělat uklidňující místo odpočinku. Na vás bude vybrat, jak moc bílá má barva být. Vyšší bělost znamená více kvalitních pigmentů tzv. titanové běloby. Skvěle vypadá například Primalex Polar s vysokou bělostí, ke které navíc hravě doladíte interiérové vybavení.

Interiérová barva polární bílá

Oranžová rozjasní jakýkoli prostor

Pokud milujete pozitivní a veselé barvy, neměla by u vás doma chybět oranžová. Vyzkoušejte například interiérové barvy Dulux v odstínu tibetské roucho. Při pohledu na stěnu si vždy vzpomenete na krásu zapadajícího slunce. Barva přispívá k pozitivnímu myšlení a zvyšuje kreativitu.

Interiérová barva Dulux oranžová

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Dopřejte si každý den výlet do Provence

Také se někdy zasníte a přemýšlíte, jak by bylo úžasné vyrazit někam daleko? S fialovou barvou Dulux si na stěny vtisknete kus Provence. Pohled na tuto barvu vám bude evokovat  nádherně voňavá levandulá pole. Pokud tedy milujete romantiku a jemné odstíny, je pro vás fialová ta pravá.

Interiérová barva Dulux

dodavatel

Objevte další neotřelé odstíny ze světa

Popsat všechny odstíny barev do interiéru by vydalo na celý román. Pokud máte chuť dozvědět se o barvách a jejich kombinacích víc, vypravte se do některé z prodejen Uni Hobby. Najdete tam spoustu odstínů barev Dulux, Primalex, Klasik a řadu dalších. Proškolený personál vám poradí, jak barvy kombinovat a dosáhnout nejlepšího barevného odstínu. Na každé z prodejen si navíc můžete nechat barvy namíchat přesně podle vašich preferencí.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů