leaderboard

Kvalitní interiérové barvy dodají vašim zdem duši

kalkulace_Porfix
kalkulace_Porfix

I když tvoří zdi největší část našeho interiéru, často se jim nevěnuje přílišná pozornost. Správnou kombinací barev si z nich přitom můžete vytvořit prostor, který povýší váš interiér na zcela jinou úroveň. Přečtěte si článek a zjistěte, jak sladit barvy v jednotlivých místnostech.

Barvy mají svůj význam

Kombinace barev na stěnách je pro celkový dojem z interiéru velmi důležitá. Každá z nich má dokonce svůj specifický význam. Žlutá zlepšuje náladu, červená probouzí vášeň a chuť k jídlu, modrá uklidňuje a inspiruje, fialová symbolizuje tajemno, oranžová prozáří prostor, hnědá představuje stabilitu, bílá zase symbolizuje čistotu a minimalismus.

Nebojte se kombinovat

Při kombinaci interiérových barev se můžete spolehnout buď na svůj cit nebo využít barevné schéma.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

  • Pokud milujete kontrast, vyberte barvy ležící naproti sobě.
  • Máte raději jemný soulad? Pak vybírejte sousední nebo blízké barvy.
  • Zvolíte-li 3 barvy tvořící rovnostranný trojúhelník, dosáhnete harmonie.

Vzorník barev na zdi

Bílá je nadčasová a nikdy nevyjde z módy

Možná vás to překvapí, ale bílá barva má spoustu odstínů a můžete tak hravě zkombinovat bílou s bílou. Existuje klasická bílá a pak její alternativy, jako je holubí šeď, bílý mrak, polární noc nebo alabastr.

Současný svět je plný podnětů, které se snaží upoutat naši pozornost. Není proto nic lepšího, než si z domova udělat uklidňující místo odpočinku. Na vás bude vybrat, jak moc bílá má barva být. Vyšší bělost znamená více kvalitních pigmentů tzv. titanové běloby. Skvěle vypadá například Primalex Polar s vysokou bělostí, ke které navíc hravě doladíte interiérové vybavení.

Interiérová barva polární bílá

Oranžová rozjasní jakýkoli prostor

Pokud milujete pozitivní a veselé barvy, neměla by u vás doma chybět oranžová. Vyzkoušejte například interiérové barvy Dulux v odstínu tibetské roucho. Při pohledu na stěnu si vždy vzpomenete na krásu zapadajícího slunce. Barva přispívá k pozitivnímu myšlení a zvyšuje kreativitu.

Interiérová barva Dulux oranžová

Dopřejte si každý den výlet do Provence

Také se někdy zasníte a přemýšlíte, jak by bylo úžasné vyrazit někam daleko? S fialovou barvou Dulux si na stěny vtisknete kus Provence. Pohled na tuto barvu vám bude evokovat  nádherně voňavá levandulá pole. Pokud tedy milujete romantiku a jemné odstíny, je pro vás fialová ta pravá.

kalkulace_Porfix
kalkulace_Porfix

Interiérová barva Dulux

Objevte další neotřelé odstíny ze světa

Popsat všechny odstíny barev do interiéru by vydalo na celý román. Pokud máte chuť dozvědět se o barvách a jejich kombinacích víc, vypravte se do některé z prodejen Uni Hobby. Najdete tam spoustu odstínů barev Dulux, Primalex, Klasik a řadu dalších. Proškolený personál vám poradí, jak barvy kombinovat a dosáhnout nejlepšího barevného odstínu. Na každé z prodejen si navíc můžete nechat barvy namíchat přesně podle vašich preferencí.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
Exit Popup - obecná-min