Lamelový rošt je nezbytnou součástí kvalitní matrace

Není nad to probouzet se ráno dobře vyspaný, bez bolesti zad. Aby byl spánek opravdu kvalitní, je potřeba zvolit nejen vhodnou matraci přímo „na míru“, ale také kvalitní rošt, díky kterému budou využity veškeré přednosti této matrace. Jedině matrace na lamelovém roštu dokáže zajistit zdravý spánek.

Výběr správného typu matrace není vůbec snadný. Zákazník se musí zaměřit na typ matrace, její velikost, tuhost, použitý materiál a provedení. Často však při výběru matrace zapomíná na další důležitou věc, a tou je výběr postelového roštu. Nevhodně zvolený rošt totiž může způsobit, že matrace nebude fungovat tak, jak se od ní očekává.

Lamelový a laťkový rošt

Rozhodně nevyhovující je, když je matrace položená na pevné desce bez mezer. Matrace by tak zespodu nebyla provětrávaná. Standardně se však nabízí rošty do postele pevné (laťkové) vyrobené nejčastěji ze smrkového či modřínového dřeva. Lepší variantou jsou ale rošty lamelové, vyrobené z předpružených lamel ze dřeva, nebo z umělého materiálu. Lamelové rošty do postele jsou pružné a společně s matrací se podílí na rovnoměrném rozložení zatížení. Matrace umístěná na lamelovém roštu je méně namáhaná, je dobře provzdušněna a chráněna před proležením.

Lamelové rošty se dělí na:

  • Pevné
  • Polohovatelné – manuální
  • Motorové (elektrické) polohovatelné
  • Rošty do postele s úložným prostorem
Lamelový rošt manuálně polohovací
Lamelový rošt manuálně polohovací

Jak vybrat postelový lamelový rošt

Při výběru lamelového roštu je nutné zaměřit se především na správnou velikost roštu, aby rošt do postele pasoval, ale také na maximální nosnost roštu, která je standardně 110 – 150 kg, výjimečně i 200 kg.


Nezávazná poptávka

  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka - IN3

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Volba typu lamelového roštu se bude odvíjet především od vašeho zdravotního stavu a od požadovaného komfortu. Pro lidi bez zdravotních potíží mnohdy postačí pevný rošt, kdežto lidé, kteří trpí bolestmi nohou či zad mohou zvolit polohovatelné rošty, díky kterým mohou spát v pozici jim příjemné.

Funkci polohovatelných roštů ocení také ti, kteří v posteli před spaním čtou, nebo se dívají na televizi. Díky polohovacímu systému si každý dle libosti může nastavit pozici, která mu bude vyhovovat.

Výrobci lamelových roštů myslí i na ty, kteří bydlí v bytech a nemají mnoho úložného prostoru. K dostání jsou i výklopné lamelové rošty určené pro postele s úložným prostorem s bočním výklopem nebo s vyklápěním nožní části.

Nastavení tuhosti lamelových roštů

Velkou výhodou lamelových roštů je možnost nastavení jejich tuhosti v závislosti na tělesných proporcích a požadavcích člověka. V bederní části roštu jsou umístěny zdvojené lamely s mechanismem, který jednoduchým nastavením umožňuje změnit tuhost lamel.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Všechny typy postelových roštů, ale i matrace, postele a jiný nábytek naleznete na stránkách spime.cz. Internetový obchod spime.cz nabízí výrobky českého výrobce Postelia, který má v nabídce lamelové rošty do postele pevné, polohovatelné i rošty výklopné pro postele s úložným prostorem. Kompletní nabídku postelových lamelových roštů naleznete na adrese https://www.spime.cz/lamelove-rosty. Máte-li jakýkoli dotaz k lamelovým roštům nebo potřebujete-li poradit s výběrem, kontaktujte prodejce na internetových stránkách obchodu či navštivte jednu z prodejen v Praze, Táboře, Plzni, nebo v Brně.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů