Lednice musí do kuchyně zapadnout

nacenění

Kupujete ledničku do nového bytu, rekonstruujete kuchyň, nebo se vám prostě stará lednička porouchala a potřebujete novou? Vybírejte tak, aby lednička do kuchyně zapadla, byla dostatečně velká a přitom nebyla nákladná na provoz.

Jak velkou ledničku zvolit?

Především je potřeba si uvědomit, k čemu všemu a pro kolik lidí bude lednička sloužit a jak často bude využívaná. Velikost ledničky je mimo rozměrů v milimetrech určována také vnitřním objemem. Na jednoho člena domácnosti se uvažuje cca 50 – 70 litrů vnitřního objemu ledničky. Rozmezí je dáno především odlišnými způsoby stravování lidí. Ten, kdo si sám vaří, potřebuje pochopitelně více místa na suroviny a hrnce s jídlem. Komu lednička slouží na uchování základních potravin, postačí objem menší. Větší ledničky se také hodí v případech, kdy nakupujete ve slevách větší objemy potravin na delší dobu.

Důležitým faktorem je také to, zda bude lednička využívaná pravidelně, nebo zda bude sloužit pro občasné využití na chatě. V tom případě postačí řádově menší vnitřní objem.

Velikost ledničky je ovšem limitovaná rozměry místa určeného pro ledničku. Pokud máte ledničku vestavnou, musí být takových rozměrů, aby měla po stranách alespoň 2 cm volného místa. Americké ledničky jsou sice volně stojící, ale i velikost těchto ledniček musí být volena v závislosti na dispozičním uspořádání kuchyně.

Jakou barvu ledničky?

Pokud kupujete ledničku do nové kuchyně, je zvyklostí kupovat spotřebiče od stejného výrobce ze stejné modelové řady tak, aby všechny vestavné spotřebiče měly jednotný design. Ovšem u ledničky vestavné skryté je to prakticky jedno. Vestavná lednička tedy může být v základní bílé barvě zcela bez problému.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

S mrazákem, nebo bez mrazáku?

Odpověď na otázku, zda pořídit ledničku kombinovanou s mrazákem, či pouze ledničku monoklimatickou, hledejte u sebe. Mnohdy postačí malý mrazák o objemu 20 l, některým lidem však vyhovuje větší úložný prostor pro mražení masa, ale i sezónního ovoce a zeleniny. Rozhodnutí tedy vychází ze zvyklostí a plánovaného využití.

Úsporné modely lednic

Domácí spotřebiče jsou dle zákona povinně označeny grafickým štítkem energetické náročnosti vyjadřující účinnost spotřebiče. Spotřebiče jsou řazeny do skupin A až G (A – Velmi úsporný, G – Mimořádně nehospodárný), přičemž ledničky se v dnešní době prodávají pouze v energetických třídách A – A+++, což jsou modely s velmi nízkou spotřebou energie. Pokud je lednička trvale využívaná, vyplatí se připlatit za úspornější model. Cena se časem vrátí na úsporách za elektrickou energii.

Všemožné typy energeticky úsporných ledniček jsou k dostání v e-shopu s elektronikou www.expert.cz.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů