Lihové krby – luxus, který si může dopřát každý

Pokud patříte mezi lidi, kteří milují plápolající oheň, ale nemůžete si krb na dřevo ve svém bytě nainstalovat, nevěšte hlavu. Problém vyřeší lihový bio krb, který můžete nainstalovat prakticky kamkoli a to v některých případech i bez stavebních prací. Jaké jsou výhody krbu na líh?

Jak funguje krb na líh?

Krb na líh funguje na stejném principu jako kterýkoli jiný krb. Uvnitř krbu je instalovaný zásobník na palivo. Jako palivo se používá biolíh, neboli bioethanol. Po zapálení speciálně konstruovaného hořáku následně dochází k pozvolného odhořívání paliva.  Velkou výhodou bio krbu je absence škodlivých spalin. Hořením zmíněného bioethanolu vzniká totiž vodní pára a kysličník uhličitý. Oxid uhličitý je plyn, který produkují i samy lidé a proto není v určité míře zdraví škodlivý.

Díky tomu není potřeba krb na líh napojovat na odvod spalin, není potřeba budovat žádný komín ani jiný umělý odtah. Krb tak lze umístit kamkoli do interiéru, zapálit jej a užívat si příjemnou atmosféru.

Bio krby nejsou primárně určeny k pravidelnému systémovému užívání a vytápění domu. Jedná se pouze o dekorativní zařízení, nicméně se svým výkonem, který se pohybuje v rozmezí 1 –  5 kW, dokážou jednoduše vytopit i středně velkou místnost.

Jaké typy bio krbů existují?

Krby se dle technického a konstrukčního hlediska dělí na:

– Krby stolní

– Krby volně stojící

– Krby vestavné

– Krby nástěnné

Výhodou volně stojících krbů je, že je můžete dle libosti přenášet z místnosti do místnosti. Krb budete mít přesně tam, kde jej potřebujete. Pokud tedy nejste jednoznačně rozhodnuti, kam krb umístit nebo nechcete podstupovat stavební úpravy, jedná se o optimální volbu.  Přenosné jsou pochopitelně i stolní krby, které jsou vhodné zejména pro navození příjemné atmosféry v obývacím pokoji, na oslavách a jiných společenských akcích, při posezení na terase nebo na zahradu ke grilu.

Krb na dálkové ovládání

Ke krbům se dá pořídit všelijaké příslušenství od vůní do krbu, přes dekorační kameny až po keramická polínka nebo keramické javorové listy. Asi nejdokonalejším „zlepšovákem“ je dálkové ovládání na krb. Jednoduše si z pohodlí svého křesla automaticky zapnete nebo vypnete krb nebo nastavíte požadovanou intenzitu hoření.

Výhody bio krbu na líh

– lze jej umístit kamkoli bez nutnosti zřizovat komín nebo odtah spalin

– žádný kouř, prach, zápach ani popel

– prakticky bezúdržbové řešení

– jednoduchá montáž

– nízká pořizovací cena

– palivo je k sehnání v každé drogerii, supermarketu a hobbymarketu

TIP: Věděli jste, že porovnáním nabídek můžete ušetřit až 30 % nákladů?
Jeden formulář, vícero nabídek. Neztrácejte čas s hledáním firmy.


– moderní a neokoukané zpříjemnění atmosféry

– vytopí středně velkou místnost

– ekologický provoz – spaluje palivo vyrobené z brambor, cukrové třtiny, obilí, sena apod.

Bezpečnost krbů na tekutý líh

Při provozu krbu je riziko vzniku požáru v případě nedbalosti. Proto jsou krby vybaveny bezpečnostními prvky, které provoz krbu automaticky omezí nebo úplně zastaví. Některé krby jsou vybaveny teplotními čidly, které automaticky vypnou krb v případě přehřátí, nebo v případě, že nastane jakákoli systémová chyba. Nastavit lze také automatické vypnutí po předem nastavené době provozu krbu.

U volně stojících krbů hrozí riziko převrácení krbu a rozlití paliva. Doporučujeme tedy volit mezi těmi krby, které mají v zásobníku instalovanou sklo keramickou absorpční vložku, která všechno palivo pojme a při převrácení se kapalina nerozlije.

Na co si dávat pozor při užívání bio krbu?

Při užívání krbu na bio líh je nutné dbát bezpečnostních pokynů výrobce. Pokud máte děti, buďte ostražití ještě více. Krb na líh, se stejně jako jiný běžný krb, zahřívá a hrozí riziko popálení o plášť krbu. Pokud vám během užívání dojde palivo, počkejte, dokud hořák a zásobník zcela nevychladnou a v žádném případě nelijte líh do hořícího hořáku.

Stolní a přenosný krb, který má částečně nebo zcela otevřené topeniště není dobré umístit do míst s velkým průvanem. Také v žádném případě s krbem nemanipulujte, pokud je momentálně v provozu.

Kolik bio krb stojí?

Bio krby se dají pořídit již od pár stokorun. Hodně záleží na tom, zda si přejete krb stolní, volně stojící, nástěnný nebo zabudovatelný.

Stolní krb na líh z oceli nebo betonu se dá pořídit již od 1 200,-Kč. Za ocelový krb se skleněným opláštěním zaplatíte 2 000,-Kč, za nerezový krb 3 000 – 30 000,-Kč.

Nástěnné a vestavné krby se dají také pořídit velmi levně. Nejlevnější model stojí 2 000,-Kč, nejdražší okolo 15 000,-Kč. Volně stojící krby v závislosti na velikosti a materiálovém provedení stojí 7 000 – 20 000,-Kč.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů