Máte rádi variabilitu a změny? Pak vás nadchne mobilní nábytek

Co je mobilní, je žádoucí. Dnes to nemusí být jen domy nebo telefony, ale dokonce i nábytek. Pokud necháváte skříně a postele na svém místě jen proto, že se s nimi obtížně hýbe, určitě nejste jediní. Každý ale rád občas udělá změnu, ať už větší či drobnější, nehledě na to, že naše potřeby se s časem mění a nehybný nábytek nám jen komplikuje život.  Jak si usnadnit manipulaci se zařízením v domě? Nábytek s kolečky a praktickým designem vám tento požadavek splní. Stereotyp už ve vašem domě či kanceláři nebude mít místo.

Pokud si pod pojmem mobilní nábytek představíte nevzhledné regály s kolečky, pak zbystřete. Dnes už se vyrábí pěkné kousky, za které se v interiéru rozhodně stydět nebudete. Tradičním zástupcem jsou běžné kancelářské židle s kolečky, mobilní dnes už ale může být jakýkoliv druh nábytku. A těšit se můžete na svěží a odlehčený design.

Jaký nábytek se vyplatí pořídit v mobilní podobě? Možnost častého pohybu určitě oceníme u židlí, stolů a stolků. Může se jednat o stolky s elektronikou nebo konferenční, které budeme moct bez problémů přesunout do jiné části místnosti nebo do vedlejšího pokoje. Do kanceláří, pracoven a dětských pokojů se vyplatí pořídit skříňky na kolečkách.  Mobilita je žádoucí u křesel, pohovek, sedacích souprav nebo u postele. Každá hospodyňka pak ocení odkládací plochu při přípravě jídla, se kterou bude moct hýbat dle aktuální potřeby.

Pohyblivost nábytku oceníme nejen při stěhování, ale téměř denně. Odlišné uspořádání se hodí během návštěvy, při oslavách, hrách, úklidu, nebo pokud si chceme doma zacvičit. Získáme flexibilnější životní prostor. Zejména v panelových bytech je to žádoucí.  Regály a stolky s kolečky se hodí samozřejmě i do dílny nebo garáže.

Kde pohyblivý nábytek koupit? Není zcela běžně k sehnání, ale některé obchody jej už nabízejí. Pokud jste šikovní řemeslníci a kutilové, možná si jej zvládnete vyrobit sami, zejména jednodušší a menší kousky. Kolečka vhodná pro umístění na nábytek se dají sehnat v hobby a kutilských potřebách nebo v obchodech s nábytkem. Připevnit se dají několika způsoby. Výběr koleček nepodceňte, měly by správně fungovat na daném povrchu, být vybaveny manuální pákovou brzdou a určitě si nechcete poškodit podlahu. Pro pohyb po koberci se hodí kolečka z tvrdého plastu, kovová nebo dokonce skleněná. Na tvrdém povrchu upřednostníme kolečka z pryže nebo měkkého plastu.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů