Možnosti realizace dřevostavby

soutez

První možností je realizace provedená dodavatelem montovaných dřevostaveb. Tuto variantu si v České republice vybere většina investorů. To proto, že v minulosti se na našem území stavebnictví vymezilo téměř výhradně na prefabrikaci. Při ní se zjistilo, že mnohem levnější a rychlejší je prefabrikace za pomoci dřeva. To umožňuje i maximální standardizaci výroby, tím pádem může cena dále klesat. A tak vznikalo mnoho firem nabízejících typové rodinné dřevostavby. Z tohoto množství se těžko vybírá ta nejlepší, ale obecně platí, že čím větší firma, větší zázemí a více dokončených projektů, tím větší je jistota, že se nestane nic neočekávaného. Samozřejmostí je, že montovaný typový dům si nepořídí ten, komu záleží na osobitosti, architektuře a jedinečnosti, nýbrž ten, pro kterého je důležitá cena a rychlost výstavby. Posouzení, zda je to správně, je na každém z nás.

Druhou možností je využít služeb stavební firmy specializované na dřevostavbu či ekologický dům. Tyto firmy vznikaly na našem území po roce 1989. Tedy v době, kdy se ze zahraničí, nejčastěji z USA, vraceli tesaři, kteří pracovali na amerických sloupkových dřevostavbách. Většina architektů vám tuto variantu doporučí, jelikož zkušenosti těchto tesařů jsou k nezaplacení. Samozřejmě se musí počítat s faktem, že rychlost výstavby se ani nepřiblíží té, kterou nabízí montovaná stavba. Možná si říkáte, že kvalita spojů prefabrikovaných konstrukcí musí být jednoznačně vyšší, ale to vůbec nemusí být pravda. Stačí si vybrat opravdu kvalitní firmu a téměř nepoznáte rozdíl. Další výhodou této varianty výstavby je obrovská variabilita, co se týče sendvičových konstrukcí. Především pak možnost nízkoenergetického nebo pasivního domu, s čímž se u typových domů málokdy počítá. Zřetelná slabina klasické výstavby je v její ceně. Společně s prací architekta se vyšplhá tak výrazně, že většina lidí nakonec zvolí typový dům.

Třetí variantou je metoda „Construction Management“. Využívá se především u větších staveb komerčních center a kancelářských budov. To však neznamená, že se nedá použít u klasických rodinných domů. Tato metoda je založena na principu skládání dřevostavby z menších částí, které mají odlišného dodavatele. To ve výsledku znamená, že si dodavatele vybíráme z hlediska poměru ceny a kvality. Další výhodou je kontrola nad celkovou realizací a možnost velice individuálního návrhu. Jedinou podmínkou je určení dohledu nad výstavbou a dodavateli. V ideálním případě by jím byl sám architekt, který má přehled o všech částech projektu. Je však vyžadována hluboká znalost materiálů a orientace na trhu. Tato vynaložená energie se pak projeví v ceně, a proto je její výhoda zřetelnější právě u větších staveb.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů