Na co hledět, pokud vybíráte nové okno? Na tyto věci se zaměřte

Bydlíte v domě nebo bytě, kde máte ještě stará okna? Pokud ano, je nejvyšší čas na jejich výměnu. Z jakého důvodu? Primárně samozřejmě proto, že zlepšíte izolační vlastnosti a tak ušetříte za vytápění. A jak ta pravá okna vybrat? S tím vám můžeme poradit.

Zajímejte se, kdo okna vyrábí, dodává a montuje

Určitě je dobré začít tím, od koho budete okna nakupovat. Dnes je možné najít celou řadu firem. Některé nabízejí levná okna, jiné zase nabízejí okna celkem drahá. Je tedy na vhodné najít pro vás tu nejlepší možnou cestu. Dobré je dát třeba na rady svých známých nebo na různá hodnocení na internetu. Obojí vám může pomoci s vhodným výběrem.

Střešní oknoJasno byste měli mít také v materiálu

Další věc, na kterou se při výběru zaměřit, je rozhodně materiál. Ten ovlivní jak vzhled, tak i vlastnosti, ale třeba i údržbu. Aktuálně je možné vybírat ze tří varianty, které jsou takové:

  • Plast
  • Hliník
  • Dřevo

Jestliže bydlíte například v roubence, mělo by být dřevo naprostou samozřejmostí. Pokud ne, vsaďte na osvědčenou klasiku, kterou není nic jiného, než stále velmi populární plastová okna. Ty najdete u většiny domů a bytů. Zaujmou jak příznivou cenou, tak zaujmou také dobrými kvalitativními a izolačními vlastnostmi. Pokud jde o verze hliníkové, tak se používají spíše v kancelářských komplexech.

Co by mělo takové okno umět?

I tady je dobré mít jasno o tom, co budete chtít. Okna totiž existují v řadě variant podle toho, co umí a jak se dají využít. Máme na mysli nejenom klasické otevírání, ale třeba i takzvanou ventilaci. Také jsou okna, která otevírat nejdou vůbec. Roli může hrát i to, zda se skládají z jednoho, nebo z více křídel. Je toho celkem dost, čím se mohou lišit. Jelikož jde o investici na desítky let, je dobré si vše promyslet. A jelikož čím více toho okno umí, tím více je praktičtější, je dobré nebrat pouze obyčejný základ.

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů