Na jakou částku sjednat pojištění nemovitosti?

Vlastníte nemovitý majetek? Pak za něj máte zodpovědnost a měli byste si průběžně budovat rezervu na případné opravy a údržbu. Naprostou samozřejmostí by mělo být kvalitní a dobře nastavené pojištění nemovitosti. Podle České asociace pojišťoven se špatný výpočet pojištění nevyplácí a v horším případě klienti nedostanou částku, která odpovídá rozsahu škod.

Pojištění nemovitosti by mělo být sjednáno tak, aby odpovídalo hodnotě majetku. Vypočítat přesnou částku přitom není složité. Některé pojišťovny dávají zájemcům o pojištění k dispozici online kalkulátory, které po zadání několika základních údajů vypočítají přesnou částku.

Jako příklad lze uvést online pojištění nemovitosti od pojišťovny Ergo. Kalkulace produktu Bezpečný domov probíhá v několika rychlých krocích. Stačí vyplnit obytnou plochu a vybrat si mezi nabízenými variantami pojištění, ke kterým lze připojistit také psa nebo koně. Rozhodnete-li si pojistit domácnost a nemovitost současně, získáte slevu ve výši 5 %.

jak pojistit nemovitost online
on-line pojištění nemovitosti

Chcete svou nemovitost pojistit online?

Pojistit si nemovitost je snadné a rychlé. Pojišťovna Ergo umožňuje sjednání smlouvy z pohodlí domova. K aktivaci dojde v momentě zaplacení prvního pojistného v předepsané výši. V případě platby kartou váš majetek získá pojistnou ochranu okamžitě.

Jako nemovitost si lze pojistit také rekreační objekt (např. chatu), ale pojištění domácnosti pouze za předpokladu, že je objekt trvale obydlen (min. 270 dní v roce).

Tip: Plánujete vlastní projekt? Na konci článku najdete formulář pro porovnání nabídek firem ve vašem okolí. Zdarma a bez práce si tak najdete tu nejvýhodnější.

Co se týče nemovitostí využívaných k bydlení i k podnikatelské činnosti, ty lze pojistit pouze za podmínky, že plocha pro podnikání nepřesahuje 1/3 celkové obytné plochy.

on-line pojištění nemovitosti
Pojistit nemovitost můžete z pohodlí vašeho domova

Přečtěte si také další odpovědi na dotazy k pojištění nemovitosti a udělejte si jasno v tom, na co se pojištění nemovitosti (ne)vztahuje.

Nezávazná poptávka


  • Zadání poptávky je ZDARMA.
  • Poptávka NENÍ závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Porovnáním nabídek ušetříte až 30 % nákladů.
Obecná poptávka

Místo realizace

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů