Nábytek do předsíně – jak si zařídit předsíň? | stavimbydlim.cz
leaderboard

Nábytek do předsíně – jak si zařídit předsíň?

Fotovoltaika - úspory
Fotovoltaika - úspory

Předsíň společně se vstupním prostorem tvoří pomyslnou vizitku obyvatele domu nebo bytu. Mnohdy bývá těžké předsíň zařídit tak, aby vyhovovala všem požadavkům, jelikož se ve většině případů jedná o stísněný prostor s malou odkládací plochou.

Předsíň slouží zejména jako šatna, ale i odkladiště dětských kočárků, jízdních kol nebo jiného sportovního vybavení. V tom případě je kladen důraz na uspořádání věcí, jinak by předsíň, především v době návštěvy, absolutně nevyhovovala a doslova praskala ve švech. K lepší organizaci a úspoře místa jistě dopomůže moderní nábytek do předsíně, kterým lze efektně vyřešit sebemenší nedostatky.

Opticky zvětšete prostor a prosvětlete jej

Stěna do předsíně
Stěna do předsíně (zdroj: asko-nabytek.cz)

Každá předsíň musí mít zrcadlo. Jeho přítomnost ocení především ženy.  Zrcadlo by mělo mít výšku alespoň 150 cm a šířku 40 cm a mělo by být nejlépe 40 cm nad úrovní podlahy, z důvodu ochrany před poškozením. Velkou výhodou zrcadla je optické zvětšení prostoru. Pro umocnění efektu se doporučuje udělat zrcadlovou stěnu.

Většina předsíní nemá své okno a tak postrádá přirozené denní světlo. Jako optimální variantou jsou bodová světla v podhledu. Zajistí rovnoměrné světlo po celé ploše místnosti. U nástěnných svítidel je třeba dát pozor, aby nezmenšovala průchodnou šířku chodby.

Tip: Pokud se Vám nedaří najít řemeslníka pro Váš projekt, ulehčete si práci. Na konci článku naleznete formulář pro vytvoření nezávazné poptávky. Vše je zdarma a nezávazné.

Přesně tyto předpoklady pro krásné bydlení má kvalitní moderní nábytek, který následuje nejnovější trendy a zároveň si uchovává svoji praktičnost.

Šikovným pomocníkem jsou botníky

Pokud se vám v předsíni povaluje velké množství bot, botník jistě přijde vhod. Na trhu jsou nejrozšířenější výklopné botníky, které pojmou až 10 párů bot a výrazně tak sníží počet bot na zemi.

 Každá bunda má své místo

V  zimním období oceníte nástěnný věšák. Jeho velikost volte podle členů rodiny a přidejte alespoň 3 navíc pro Vaši případnou návštěvu. Věšáky jsou k mání buď jako jednotlivé dílce k přišroubování na zeď nebo jako věšáky ukotvené na dřevěné MDF desce s laminem, která zabrání tomu, aby pověšený oděv zašpinil omítku.

Vše v jednom představují předsíňové stěny

Botník, zrcadlo i nástěnný věšák se dají pořídit vcelku jako předsíňová stěna. Předsíňové stěny do malých předsíní navíc disponuje skříní a šuplíky pro skladování deštníků, menšího sportovního vybavení nebo sezónního oblečení, ale také lavičkou pro sezení během obouvání obuvi, což ocení zejména děti a starší lidé.

 

Poptejte cokoli


Zajistíme Vám více nabídek pro porovnání.


  • Zadání poptávky je zdarma.
  • Poptávka není závazná, nemusíte si tedy žádnou z nabídek vybrat.
  • Nabídky od firem si můžete porovnat přímo v e-mailu.
Obecná poptávka

Kontaktní údaje

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů
 
blank
blank
FVE exit